Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nektek mi a véleményetek/tapas...

Nektek mi a véleményetek/tapasztalatotok a HPV oltásról?

Figyelt kérdés
nagyon fontos lenne, hogy ti mit gondoltok erről az oltásról. Előre is köszönöm mindenkinek!!:)

2014. okt. 14. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem egyértelműen hasznos főleg a mai elkorcsosult világban ahol a méhnyakrák ennyire elterjedt. Veszíteni nem lehet vele.
2014. okt. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom róla, hogy talán nem mondják el elégszer, hogy csak a rákot okozó vírusok EGY RÉSZE ELLEN VÉD. Amellett, hogy megkapod, még el kell menned minden évben szűrésre, mert lehetsz méhnyakrákos simán.
2014. okt. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Megvéd a két legveszélyesebb HPV törzstől, amik a méhnyakrákok 70%-áért felelősek, és mivel inaktivált oltóanyag van benne, ezért a mellékhatások elenyészőek az előnyökhöz képest (bár természetesen vannak, a betegtájékoztató 4. pontjánál megtalálhatóak: [link]
2014. okt. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2014. okt. 17. 19:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tapasztalati alapon tudok válaszolni. 4 hónapja a gyerekkori barátnőm 42 éves anyukájának lett méhnyakrákja. Megműtötték, kiszedték a petefészket, mehet és még nem tudom milyen szervet. Nekem úgy fogalmazott, hogy teljesen kipakoltak. Az anyukám barátnője szintén pár hónapja diagnosztizálták ezt a betegséget. Őt is megműtötték. Lelkileg mind a kettőt nagyon megviselte ez a betegség, mivel nem feküdtek le minden 2. emberrel aki szembe jött velük. 20 éves házasságban élnek mégis megtörtént a baj. Én ebből tanulva elmentem hpv tesztet csináltatni, ami p1 lett szerencsére. Utána megvettem az oltásokat, vagyis idáig az első kettőt. A harmadik még hátra van. Sokba került, de a Culevit és társai rákelleni gyógyszerek még drágábbak. A lelki részéről nem is beszélve. Az első oltás után levert és lázas voltam. A karom is bedagadt. A másodiknál már semmi bajom nem volt, csak egy enyhe duzzanat. Szerintem ha megengedheted magadnak, akkor adasd be. Ha a gyerek 13 éves és megkaphatja ingyen, akkor a részedről nagyfokú felelőtlenség lenne nem beadatni.
2014. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én tapasztalati alapon tudok válaszolni. 4 hónapja a gyerekkori barátnőm 42 éves anyukájának lett méhnyakrákja. Megműtötték, kiszedték a petefészket, mehet és még nem tudom milyen szervet. Nekem úgy fogalmazott, hogy teljesen kipakoltak. Az anyukám barátnőjénél szintén pár hónapja diagnosztizálták ezt a betegséget. Őt is megműtötték. Lelkileg mind a kettőt nagyon megviselte ez a betegség, mivel nem feküdtek le minden 2. emberrel aki szembe jött velük. 20 éves házasságban élnek mégis megtörtént a baj. Én ebből tanulva elmentem hpv tesztet csináltatni, ami p1 lett szerencsére. Utána megvettem az oltásokat, vagyis idáig az első kettőt. A harmadik még hátra van. Sokba került, de a Culevit és társai rákelleni gyógyszerek még drágábbak. A lelki részéről nem is beszélve. Az első oltás után levert és lázas voltam. A karom is bedagadt. A másodiknál már semmi bajom nem volt, csak egy enyhe duzzanat. Szerintem ha megengedheted magadnak, akkor adasd be. Ha a gyereked 13 éves és megkaphatja ingyen, akkor a részedről nagyfokú felelőtlenség lenne nem beadatni.
2014. okt. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Én 2006-ban részt vettem egy HPV szűrésben ahol Magyarország fertőzöttségét próbálták felmérni. Nálam akkor tipizálták a hpv 18-s fajtáját. A pap tesztem p1 volt! Soha nem volt semmilyen panaszom sem akkor sem most. Akkor a nőgyógyászom nem javasolta a ráoltást. Rendszeresen járok szűrésre.Azóta szültem is.

Sajnos olvastam Szentesi Éva facebook oldalán aki a szűrés mellett is kampányol , hogy ír egy fiatal hölgy aki kapott hpv oltást aztán pár évre rá hpv-s lett 16,18 típus pont amivel oltották .Sajnos Őt műtötték azóta.

2014. okt. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!