Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes ezzel az eredménnyel...

Érdemes ezzel az eredménnyel visszamennem a nőgyógyászhoz, vagy hova mehetnék tovább ezzel a problémával?

Figyelt kérdés
11 éves korom óta van havivérzésem, de sosem volt rendszeres. Augusztus közepén volt kétnapos "vérzésem", ami igazából barna pecsételés volt (vagy nem tudom mi, de tényleges vérzés nem volt). Azóta az arcom és a nyakam folyamatosan pattanásos, bőrgyógyászaton kaptam rá antibiotikumot és antibiotikumos kenőcsöt, de egy hónapi szedés után sem múlt el; valamint görcsös, feszítő fájdalmat érzek az alhasamban. Október közepén jött meg újra, a két ciklus között 62 nap volt. Hétfőn mentem el nőgyógyászhoz, neki a fenti panaszaimat elmondtam, UH-ra és hormonvizsgálatra küldött. A laboreredményemen nem volt semmi eltérés, konkrétan az összes hormon szintje normális. Az UH-on a bal petefészekben 12 mm-es domináns tüsző volt, 2 nappal későbbi vizsgálaton, a ciklus 14. napján ugyanakkora. A vizsgálatot végző doktornő azt mondta, hogy nincs peteérésem, de ezt kizártnak tartom a hormonvizsgálat eredménye miatt. Ezek miatt nem tudom, érdemes-e egyáltalán ezzel visszamenni, ha semmi eltérés nincs, meg amúgy sem tudnának velem mit kezdeni... 19 éves vagyok, még szűz, sosem szedtem fogamzásgátlót.

2014. okt. 30. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Az sajnos nem jelent semmit, hogy minden érték a normál tartományban van.

Ugyanis a nemi hormonok normál értéke függ a ciklusnaptól, ráadásul nem csak az abszolút értékük számít, hanem az egymáshoz viszonyított arányuk is lényeges. Sajnos simán lehet, hogy nincs ovulációd, vagy legalábbis nem olyan gyakorisággal, mint ahogy kellene. Nekem is minden érték "normális", még sincs ovulációm.


Esetleg ha leírod az eredményeket, valamivel okosabbak lehetünk.

2014. okt. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pedig sajnos ha nincs menzi, akkor nem lehetett tüszőrepedés sem
2014. okt. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy csak (egyszeri alkalommal) kimaradt egy peteérés Ill. tüsző repedés? Mert olyan már volt nekem

is - Hormonvizsgálat nem mutatott semmit

2014. okt. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezek a laboreredményeim (azért zárójelbe odaírom a referenciatartományt, hátha valaki többet tud mondani, mint amennyit tudok):

TSH: 0,892 mIU/L (RT: 0,270-4.200)

fT4: 16,29 pmol/L (RT: 9,00-24,00)

FSH: 5,3 U/L (RT: Foll. fázis: 3,5-12,5; Ovuláció: 4,7-21,5; Luteális f.:1,7-7,7)

LH: 7,0 U/L (RT: Foll. f.: 2,4-12,6; Ovuláció: 14-95,6; Luteális f.: 1-11,4)

Ösztradiol: 151,4 pmol/L (RT: Foll. f.: 46-607; Ovuláció: 315-1828; Luteális f.: 161-774)

Tesztoszteron: 1,62 nmol/L (0,22-2,90)

Prolaktin: 217 mIU/L (RT: 102-496)

DHEA-S: 9,49 umol/L (RT: 4,02-11,00)


Sajnos mivel nagyon rendszertelen, megtippelni sem tudom, hogy mikor lehet ovulációm, de a legutóbbi UH-s papíromon ez áll:

12. nap: endometrium 9,6 mm,jobb ovárium: 40 mm x 20 mm bal ovárium: 40 mm x 25 mm, benne 12 mm-es domináns tüsző, a kéreg alatt számos folliculus

14. nap, endometrium 6,0 mm-es, bal ováriumban 12 mm-es domináns folliculus (tehát nem változott).

2014. okt. 30. 18:21
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak nem vagyok még 19 évesen posztmenopauzás...:D
2014. okt. 30. 18:24
 6/6 anonim ***** válasza:

A domináns tüsző meg szokott nőni két cm-nél nagyobbra, mielőtt megrepedne a tüsző - nálad meg az jött ki,

hogy nem lett nagyobb tizenkét mm-nél, olyan piciként meg nem szokott megrepedni

2014. okt. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!