Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Létezik olyan terhesség, ami...

Létezik olyan terhesség, ami ennyire nem kimutatható?

Figyelt kérdés

Már van egy kismanóm, de most teljesen tanácstalan vagyok.

Apjukkal kereken 14 hete volt egy huncutkodás, azóta nem, mert sajna messze van tőlünk. Már a harmadik vérzésem jött meg azóta, ami picit eltér az eddigiektől (1-2 nap erős vérzés, majd mintha elvágták volna). Mivel nem védekeztünk, természetesen figyeltem magam, 2 tesztet is csináltam, ami negatív lett. Tegnap a másodikat. Sajnos pont azidőtájt derült ki a pajzsmirigy alulműködésem, de gyógyszert nem kaptam egészen múlt hétig. (TSH 6, majd 4,5) Az esetleges gyanús tüneteket (hulla fáradtság, hangulatingadozás, kívánósság) betudtam a pajzsmirigy betegségnek, mivel a teszt negatív, valamint magas TSH-val nem nagyon lehet teherbe esni.

Pár napja kezdtem érezni valamit az alhasamban, ami teljesen ugyanolyan, mint mikor Manó mocorgott. Valamint a cicim is egyre többször olyan fura, mint mikor fázik az ember - ez is így volt Manónál. De akkor már a legelején jöttek a tünetek. Nem megy ki a fejemből a gondolat: vajon lehetek terhes? Nyilván van rá pici esély, de Ti hogy gondoljátok? A 14. héten járok, ha igen, de a tesztnek ki kellene mutatnia, nem?

Nőgyógyászhoz csak jövő héten tudok menni sajnos.


Másik kérdésem lenne, ha valaki ért hozzá: ilyen TSh érték mellett törvényszerű, hogy baja lenne a babának? Úgy olvasom, hogy az első trimeszterben nagyon fontos, hogy ne legyen magas, én viszont már bőven túl vagyok rajta, ha mégis teherbe estem. Nagyon örülnék a babának, de úgy félek, hogy baja lenne. :(


Köszi a válaszokat!



#terhesség #rejtett #14. hét #nem kimutatható
2014. okt. 30. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem terhesség. Csinálj még egy tesztet. Valami másik fajtát kérj a patikában.
2014. okt. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Menj el nőgyógyászhoz. Már a rendellenes vérzés is elég jó ok erre, de ha felmerül a terhesség gyanúja, megnézik UH-val, na azon már tuti látszik, ha 14. hét.

Bár nem tudom ez miért nem alapvető neked, mint felnőtt nőnek és anyának.

Egyébként ha jól rémlik, előrehaladottabb terhességnél már nem megbízható a teszt, az első néhány hétben kellett volna nézni.

Orvos, aztán a vizsgálat eredményei alapján lehet tovább gondolkozni.

2014. okt. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok!

Kedves Második, teljesen igazad van, hogyne lenne alapvető, írtam is, hogy sajnos csak jövő héten tud fogadni, ez az állapot viszont nagyon izgat, legfőképpen a betegségem miatt, azért kérdeztem itt is véleményt.

2014. okt. 30. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!