Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valakinek tuti receptje...

Van valakinek tuti receptje gyomorégés (reflux) ellen? Próbálom betartani a diétát, ennek ellenére gyakran jön fel a savam. Controloc 40 mg-os tablettát szedek napi 1x. Milyen folyadékot igyak?

Figyelt kérdés
2010. jan. 26. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Utálatos nyavaja a reflux, édesanyám refluxban szenved.Ő is controloc gyógyszert szed rá. Van amikor panaszmentes, van bizony, amikor nagyon előjön neki, ő is nagyon odafigyel. A szénsavas üditőket abszolut ne fogyaszd. Ha kávézol csak napi egyet.Nem tudom nem lehet emelni ezt a gyógyszer adagodat napi 2 szemre. Meg kellene kérdezned az orvosodat. Ha kezdeti a dolog, akkor kell neki idő mire nagyjából rendbe jössz. Édesanyám még háztartási kekszet is szokott gyakran enni, mert az is felszedi a savat. Más tanácsot nem tudok adni. Legalábbis én.
2010. jan. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A reflux nem a gyomorégés hanem az amikor feljön a nyelőcsőbe a sav. Többféle erősségű fokozatú gyógyszer van a gasztroenterológusnak kell elmondani hogy nem jó és ír erősebbet.Kell tartani otthon megnéziumoxidot amit sav reflux esetén vízzel keverve kell megini, nem marja a sav a nyelőcsövet gyomrot.
2010. jan. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lenmag szétrágv vagy örölve magában joghurtba keverve!
2010. jan. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem gyogyszereket ajánlok hanem gyogynövényeket.Dr.tea családbol Cékla tea, Varázsmező tea.Ha beird a keresöbe hogy lugosito tea nagyon sok lehetöséget kidob.Nagyon sok lugosito növényt lehet kapni tablette és kapszula formájában is.Ezek azért jok a gyogyszerekkel ellentétben mert nem a tünetet kezelik hanem viszaállitják a szervezetedben lévö negativ folyamatot.Ami számomra meglepö volt hogy az eredeti facsart citromlé is lugosit.Ebben a téli idöben ez egy természetes C vitamin forrás is.Én ezekkel a csoda növényekkel gyogyultam meg.Ma ha olyat eszek ami savasit egy bögre teát utána küldök és csokolom,jol vagyok.Probáld ki ezekkel csak nyersz,és nem viszel be egy csomo mérget ami a gyogyszerekben van.Jó egészséget kivánok neked.
2010. jan. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
13.48-as vagyok ujra.Bocsánat de az elsö válaszolonak szeretném üzeni Ö is olvassa el az elözö válaszomat.Én nem gyogyszer ellenes vagyok ,csak probáltam elöször az orvosi kezelést de mindig kiujult a gyomorsav probléma.Kb.1 honapos tea kurát csináltam végig ami teljesen helyre tett.Probáld meg te is a mamánál biztos nem ártasz vele.Jobbulást kivánok neki is.
2010. jan. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Emeld napi kettőre a Controloc adagját.
2010. jan. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"nem viszel be egy csomo mérget ami a gyogyszerekben van"


Ez nem gyógyszerellenesség á nem!

2010. jan. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én néztem anno a youtube-on egy videót ahol azt mondta egy talán orvos asszem hogy ne lúgosíts.Ennek a videónak az a lényege hogy túl sok szénhidrátot fogyasztunk cukrot,finomított dolgokat,és emellett ha valaki nem eszik elég zöldséget,gyümölcsöt tehát olyat ami növényi eredetű és egyébként még ráadásul zabálja ezeket a mérgeket és még ráadásul emészti magát lelkileg megvan a reflux.A tanácsom az hogy igyál napi 2-3 l tiszta vizet.Lehet már kapni pár ezer forintért jó víztisztító készülékeket.Rendszeresen egyél,és napi 1 alkalommal 1 natúr joghurt is jót tesz.Aludd ki magad minden nap,ne idegeskedj ez nagyon fontos,ne zabálj,keveset egyél,és minden étkezéshez ha csak teheted fogyassz mellé zöldséget is.Az egyensúlyt segíts helyre állítani a szervezetednek.Relaxálj sajátítsd el a helyes légzés technikát főleg ha ideges vagy nagyon fontos lenne alkalmaznod.
2012. szept. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázat nagyon sok tea fajta savat csinál!Ráadásul egy némelyik még koffeint is tartalmaz!Nem mondom ha az ember hasa megfájdul ne igyon jó kis kamilla teát,de általában víznél nincs természetesebb és jobb.
2012. szept. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amíg fáj a hasad és van gyomorsavad addig szedd a gyógyszert ha ez jó amit éppen szedsz ha nem jó addig próbálgasd amíg meg nem találod a megfelelőt ami jó az már 1-2 nap alatt enyhíti a tüneteidet ami nem jó neked hát az nem fog hatni.Közben pedig csináld azt amit az előttem előtti mondott,és ha már nem fáj a hasad és nem lesz savad el is hagyhatod a gyógyszert mert hát az sem tesz jót neked hidd el,csak addig szedd amíg muszáj.
2012. szept. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!