Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyásztól, megalázástól...

Nőgyógyásztól, megalázástól való félelem. Tanácsok? Magánrendelés? Tapasztalat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Történetem ott kezdődik, hogy még nagyon fiatalon kezdtem szexuális életet élni, amikor két évig tartó kapcsolatom volt, egy befolyásoló párral (félelemből nem lett vége - fenyegetések, és tettlegességnél sikerült külső segítséggel elhagynom őt.) Ekkor már próbáltam eljutni nőgyógyászhoz és édesanyám sajnos nem támogatott annak ellenére, hogy tudta, hogy már élek nemi életet. Mire eljutottam a rendelőig, egy recepción dolgozó hölgy alázott meg hangosan, megjegyzéseket tett, és azt mondta menjek el tinédzser ambulanciára, ahonnan ugyanúgy kaptam a cinikus "Biztosan terhes vagy." megjegyzéseket és könyörögtem, hogy utazzunk inkább haza a fél városon keresztül haza. Nagyon megelégeltem amiket mondtak. Szimpla rutin ellenőrzésre szeretnék eljutni évek óta és már a gyomrom felfordul az sztk-tól. Mostmár szenvedek menstruáció első pár napjában görcsöktől, és képtelen vagyok napokat kihagyni suliból végzősként. Két éve már egy konkrét probléma és fájadlmak miatt kerestem fel ugyanígy a kórházat, akkor már 17évesen ahol a telefonban még kézségesen mondták, hogy nőgyógyászat és itt egy időpont. Tényleg megkönnyebültem mentem be a megadott időpontra, ahol közölték velem, hogy 17 évesen (holott ezt már a telefonba közöltük) nem fogadnak, menjek át az urulógiára. (Borzasztó hangosan vonyítva és lekezelően nekem és a nagymamámnak). Így tettünk, de nagy fájdalmak között kellett 6-7 órát várnom. (Szerencsére az orvos nagyon kedves és segítőkész volt.) Mostmár viszont teljesen elvagyok keseredve, nem merek elmenni mert félek a megalázástól. Sok volt nekem ez fiatalon, még ha nem is tűnik annyira vészesnek az olvasóknak de tényleg kellemetlen élmények voltak ezek. Tudnátok tanácsot adni, hogy megéri-e magánrendelésre elmenni? A nődokik is ennyire cinikusak és ítélkezőek mint a recepciósok ha nem magánrendelésről beszélünk? Nagyon terhel a téma, tényleg csak valami bíztató, tanácsot vagy tapasztalatot szeretnék hallani. Mással is viselkedtek már így kórházakban? Legelső vizsgálatra elkísért titeket valaki? Amúgy még fiatalon és mai napig is illedelmes vagyok mindenkivel, megadom mindenkinek a tiszteletet.


Előre is köszönöm, ha érkezik válasz!



2014. nov. 5. 23:57
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Vizsgálattól nem félek annyira. Lényegében a magánrendelők hozzáállása érdekelne, vagy hogy maradjak-e az sztk-nál.
2014. nov. 6. 00:01
 2/15 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy 17 évesen nem mehetsz nőgyógyászatra? Ez hülyeség! Ilyen nincs!

Egyébként igen, várhatóan a magánrendelőben kedvesebbek, udvariasabbak az emberrel. Ha meg tudod fizetni, mindenképp érdemes megpróbálni.

2014. nov. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Tudnám finanszírozni a magánrendelést, megoldható. Amúgy sajnos igaz, emlékszem, hogy a koromra hivatkozva nem mehettem a nőgyógyászatra a panaszommal és ezt még nagyon közönségesen és megalázóan is mondták a recepción. Akkor egy hónap múlva lettem volna 18.
2014. nov. 6. 00:32
 4/15 anonim ***** válasza:

Hova valósi vagy?

Vidéki város?

2014. nov. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
Esetleg keress női nőgyógyászt, szerintem ők általában sokkal normálisabbak,mint a férfiak
2014. nov. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Budapest! És rendben, megpróbálok női orvost keresni. Nincs tapasztalatom úgyhogy nyitott vagyok teljesen a tanácsokra! Köszönöm, ment a zöld.
2014. nov. 6. 00:56
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

Na mondjuk ha engem így leosztottak volna, én sem maradtam volna adósa egyiknek sem. Simán visszapofázok, ha kell (nem vagyok büszke rá), ha ilyen stílusban fogadnak engem valahol.

Magánrendelésekre járok már évek óta, és csak a legjobbakat tudom elmondani. Drága, de megéri.

24N

2014. nov. 6. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kifogtál egy parasztot, az biztos... :-S De lépj túl rajta. Magánrendelésen a seggedet is kinyalják bőnyállal a pénzedért, de összességében az sztk-s rendelést is túl lehet élni, legalábbis láttam már élő nőket szülni/túlélni állami rendelésen is. Vannak, akik ugyanazt a stílust és ellátást is jobban élik meg, ha fizetnek érte, mert biztonságban érzik magukat.
2014. nov. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Női doki pl. Dr Lengyel Mária

Dr Páczai Anita

2014. nov. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mindenképpen női orvost ajánlanék elsőre, és ha teheted akkor valóban a magánban sokkal udvariasabbak. (na ja, ez közvetlenül a zsebbre megy...)
2014. nov. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!