Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek ellene? Egyáltalan...

Mit tegyek ellene? Egyáltalan miért teszem ezt?! (tobbi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hat huh...mielott belevagnek szeretnem kerni hogy csak az irjon aki ertelmeset ir es lehetoleg nem bunkot..

Kerlek ne iteljetek el de kerek perec az az igassag hogy vagdosni kezdtem magam.. Eddig kb. 2/3-szor fordult elo.

Azt nem mondom hogy nincs ra okom ugyanis szuleim 3 eve elvaltak,anyukam az elmult 2 hetbe ketszer vagott pofon es egyszer tepett meg.. (Nem szpiho nagyon is kedves de neha kicsit felhuzza magat aprobb dolgokon is) A suliban minden eggyes nap piszkalnak,tesomat az egesz csalad babusgattya dicseri stb engem meg csak hat nem is emlitem..

Szoval azert vannak olyan napjaim hogy olyan depis vagyok hogy csak legszivesebben bognek,es orditanek, es van hogy elo is fordul de akkor annyira kiborulok hogy ok nelkul is bantom a szereteimet azzal amiket mondok teszek akaratom ellenere. Nagyabol 2 honapja kezdtem el vagdosni de nem nagy mennyisegbe csak egy egy 1/1.5 cm-es csikot.. Es azt szeretnem kerdezni mit tegyek hogy leszokjak? Egyedul a legjobb baratnom tudja ezt az "onbantalmazast".. Egyaltalan miert teszem? Mit kene most tennem? Ertelems valaszokat kerek.Elore is nagyon nagyon koszonom annak aki ir.


13/L



2014. nov. 6. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Figyelemfelhívás miatt van ez a vagdosás, de mivel te is tudod, hogy ez nem helyes, ne is csináld tovább. Több féle módon lehet utalni rá, hogy baj van, ez az egyik módja, hogy a külvilág észrevegye a gondodat.

Beszélj anyukáddal, hogy amit csinál neked rossz és ne legyen így, hátha megérti.

Amikor nagyon ki vagy borulva, keress társaságot a barátok sokat számítanak ilyenkor, vagy valami jó hobbyt esetleg filmet zenét.

2014. nov. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az iskoládban nincs iskola pszichológus? Érdemes lenne hozzá fordulnod ezzel. Én szakember nem vagyok, de értettem hogy vannak otthon és a suliban egyaránt is problémáid, de hidd el nem az a megoldás hogy magadat bántod ha történik valami. Az ember élete során nagyon sokszor kerül padlóra, van hogy tényleg reménytelennek látszik a helyzet, de neked rá kell jönnöd hogy szeretned kell magad és tisztelni annyira hogy nem teszed magad tönkre. Anyukáddal nem tudom mennyire rossz a kapcsolat, miért bánt téged? Esetleg apukáddal kellene beszélned erről vagy egy közeli rokonnal vagy ismerőssel aki már nagykorú. Minden jót!
2014. nov. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1 kommentelo:Figyelem felhivasra semmikepp sem! Nem mutogatom! Nem emlitem senkinek! A baratnom is csak azert tudja mert egyszer eszrevette a kezem..

2 kommentelo: Anyukammal jo a viszonyom.mondjuk..mert nincs komolyabb bajunk csak mar egyszer kijelentette hogy koztunk megszunt a bizalom,kiskorunkban is fegyelmezes kep sokat kaptunk pofont,meg fakannalal,szajonvagas stb..A suliban nincsen szpihologus de oszinten nem is akarrok ilyennel beszelni,nem igazan kedvelem,bizom meg az ilyes fajta emberekben.Es hat nem is szeretek ilyenekrol beszelni akarkivel..


Mindkettotoknek nagyon szepen koszonom a valaszt!!


U.i.: Aki hasonloa vagdossa magat,vagy vagdosta es leszokott az is irjon lecci.Akar itt akar privatba.

2014. nov. 6. 20:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is 13 éves voltam, amikor elkezdtem. Hamar megéreztem az ízét, és 3 hónap múlva már az egész alkaromat és végig mindkét lábszárámat sebek borították. Nem segített semmi. Apuékkal nem beszéltem, a pszichológushoz, akihez elvittek egy szót nem szóltam. Elraktak minden éleset, kidobták a pengéimet, nem hagytak egyedül, mégis megoldottam. Azóta csak több és mélyebb lett, tavaly a combomon már centi mély sebek voltak... Általában jól bírom, hogy ne csináljam, volt, hogy 2 évig nem tettem, de néha kiborulok és automatikusan megteszem.

Szerintem hagyd abba. Nagyon könnyű rászokni, és nehéz abbahagyni. Az agy hozzászokik az endorfinhoz és az adrenalinhoz, amiből egyre többet és többet igényel. Beszélj egy felnőttel, akiben megbízol: tanár, könyvtáras néni, rokon, a család egy barátja. Illetve fontos, hogy beszélj a szüleiddel. Lehet, hogy mérgesek lesznek, de csak úgy tudnak segíteni, ha tudnak róla és megbízol bennük (nem kell részletekbe menően, de azért tudjanak a dolgokról nagy vonalakban).

Ha esetleg lenne valami kérdésed, írj. :)

2014. nov. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Irtam! ;) Es koszonom!!
2014. nov. 7. 18:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Készíts trágár rajzokat, aztán tedd ki valahová, és dobálj bele darts nyilakat! A legjobb módszer. xD
2014. nov. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
egy szó van erre: fogyatékos...nem azért csinálod mert szar neked hanem h rád figyeljenek..ezt bizonyitja az is h ide leirtad...nem értem..a mai 13 éves kislányoknál már ez a menő??
2014. nov. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Van egy srác aki kizárólag az öngyilkosokkal és az olyan betegekkel dolgozik, akik hasonlókat csinálnak és nagyon olcsón is vállalja az embereket, minden befolyt összeget adományként ad tovább. Mivel Győri ezért vagy személyesen kéne felkeresned vagy pedig Skype beszélgetés keretein belül de szerintem mindenképp szükséged lenne rá rengeteg embert mentett már meg ! Beszéld meg a szüleiddel !
2014. nov. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!