Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire normális az, hogy...

Kovacsilldi kérdése:

Mennyire normális az, hogy spirál felhelyezése után 2és fél héttel fáj a hasam és folyásom van?

Figyelt kérdés

Két és fél hete, a menstruációm 2.napján Jaydess spirált tettek fel. Tegnap fájdalom kezdődött a petefészkeimnél (mindkét oldalon, de a jobb oldalinál egy kicsit erősebben), hüvelyi folyással együttesen. A fájdalom elviselhető, a folyás viszont eléggé diszkomfort érzést okoz. A spirál ellenőrzésére 3 hét múlva megyek.

Peteérés időszakát gyanítom, ennek tulajdonítom a tüneteket - lehetséges ez? A folyás nem viszket, szagtalan, áttetsző fehér színű, de zavaró mennyiségű. Furán hangzik, de valójában nem is a mennyiség a problémás, hanem az jelenlétével okozott érzés a hüvelyemben

Mit javasoltok? Van/volt másnak is ilyen tünete? Esetleg hüvelyöblítésre gondoltam,de nem tudom, hogy a spirál mellett alkalmazható-e?



2014. nov. 14. 15:21
 1/2 anonim ***** válasza:

A spirál gyakran okoz krónikus hüvely- és méhgyulladást, ami megmarad akkor is, ha leveszik a spirált. Van, akinek a méhét is el kellett emiatt távolítani.

A spirál az egy nagyon "primitív" eszköz, nem sok nőgyógyász van, aki ezt ajánlja....

Tejsavas irrigálás természetesen alkalmazható mellette, de ezt alapból is kell csinálni időnként.

2014. nov. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Sziasztok! Valakit nem èrdekel Jaydess spirál. Nekem sajnos nem lehet. :(
2015. febr. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!