Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek szőrtelenítsem a...

Szerintetek szőrtelenítsem a lábaim, combjaim, bikini-vonalat nőgyógyászkontroll előtt?

Figyelt kérdés
Hétfőn megyek életemben másodszor. Először mikor voltam, 3 éve, akkor nem volt betervezve, hogy ilyen vizsgálatra megyek, csak odakerültem anélkül, hogy legyen időm félni tőle. Most viszont félek (más orvosnő). Pl. attól, hogy mit szól, ha nem vacakolok a szőrtelenítéssel - utálom, és kínos, de akkor sem szeretném ezt csinálni pláne ilyen hidegben. Mert először mikor voltam, akkor megszólt, hogy a "természetes" már nem divat. Nincs se pasim, szűz vagyok, engem nem zavar... de mégis kínosnak tartom mások előtt. A másik, hogy nem fog lehülyézni, vagy hazudósnak nevezni, ha elmondom hogy szűz vagyok, 23,5 évesen (kívülről lehet nem látszana, mert szoktam masztizni, de a hüvelybe egy ujjat se tudok feltenni).

2014. nov. 19. 23:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy dolgot kötelező tenned: tisztálkodni a vizsgálat előtt.


Más feladatod nincs, ha pedig megszól többet ne menj vissza. Eszem ágában nem lenne olyan orvoshoz járni, aki a külsőmet kritizálja.

2014. nov. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Igen
2014. nov. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A felsőcombot nem kell, viszont a lábat jobb lenne
2014. nov. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csináld meg! Hidd el, nyugodtabban fogsz odamenni! :)
2014. nov. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát nyilván tisztálkodok mielőtt elmegyek otthonról, csak előtte még pár órát a városban lesz dolgom.


Sajnos az egész lábon, combon, s mindenhol erős, sűrű és sötét színű a szőrzetem. Az epilálás után 1-2 napra már csinálhatom újra... ezért nem fogok most nekikezdeni, mert több órás munka. Max borotválógéppel rövidebbre nyírom (combokon megvan már), és lehet csak egy térdigérő zoknit húzok és meg van oldva... azt csak nem kell leszedni.

2014. nov. 19. 23:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális orvost nem érdekli a szőrösség, mivel az természetes dolog. Az iskolában ők is tanultak külön erről a témáról, hogy az ember hol szőrös, mi a funkciója, milyen veszélyek vannak ha eltüntetjük a szőrt.

Az az orvos aki a divat miatt szólt meg, csak magánvéleményt formált, ami etikátlan egy orvoshoz, az ilyen orvoshoz az állami kórházban sem szeretnek járni az emberek. Ha neked nem jó a szőrtelenítés, ne szőrteleníts,, olyan legyél ahogy jobban érzed magad. Ha ez az orvos is beszól, nyugodtan lehet neki mondani h ez a te dolgod, az övé meg hogy megvizsgáljon, ezért jöttél, nem divat tanácsadásra. A nőgyógyász naponta sok-sok pucér nőt lát, igazából neki tök mindegy milyen vagy. A papot sem az érdekli hogy mit követtél el, hanem hogy meggyónod.

2014. nov. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen se!!!

Amúgy az orvosok nagy része egészségtelennek tartja a borotválást alul. Egyik be is szólt nekem, hogy "kedveském peepshowba készült előadást tartani?" Képzelheted hogy éreztem magam...

Ollóval vágd esetleg rövidebbre, ha zavar.

2014. nov. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ha ennyire erős a szőrzeted, akkor javaslom, hogy hagyd meg, esetleg csak igazíts rajta, mert nekem többek között ebből állapította meg a hormonproblémámat.
2014. nov. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb válaszokat is.

Én amióta tudom magam szőrös vagyok, viszont a nyár óta, amiután megtörtént az első érintkezésem férfival (csók, kézfogás, petting) úgy vettem észre, hogy változott a testem kicsit, vagy csak nekem tűnik, mert most kezdem tudatosítani a nőiességem. Viszont volt egy időszak, amikor hirtelen több erős, fekete bajusszálam jelent meg, amik addig nem voltak. Másfél hónap múlva kihúztam őket, mert már inesztétikusak voltak nagyon, s most mire végre sikerül orvoshoz menni már nem nőttek ki újból.


Én örülnék, ha valami kezelhető problémát találnának, bár nem szeretnék hormonos kezelést. Mégis inkább csak alkatkérdés szerintem ez inkább.

2014. nov. 20. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!