Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek, hogy jobban...

Mit tegyek, hogy jobban viseljem a menstruáció első napját?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy "normális" a rossz közérzet, tudom hogy ember tipustól függ, hogy kinek mennyire és milyen tünetekkel jár a menstruáció, tudom, hogy mi ennek az orvosi megnevezése, szóval ilyen válaszok nem érdekelnek :)


Gondolom teljesen elmulasztani nem lehet, de mitől tudnám könnyebbé tenni? Milyen praktikák vannak, amivel akár napokkal előre fel lehet rá készülni.


A Tüneteim:


hasmenés

émelygés

szorongás

Fáradtság

Nagyon durva ingerlékenység és érzékenység


Nyilván fáj a hasam és derekam is, de ezek nem olyan zavaróak, Az előbb felsoroltak viszont nagyon megviselnek, és még ezeket is túl élném hiszti nélkül, de ilyenkor nem tudok teljesíteni a munkahelyemen, hiába eröltetem meg magam, félek hogy mivel havonta 1x van 1-2 rossz napom ezért a főnököm megelégeli majd ezt az állapotot és elbocsájt.


A legrosszabb ilyenkor a szorongás és a fáradtság. Ezek miatt tudom a legnehezebben elvégezni a munkámat.


Fogamzásgátló szedését ne ajánljátok, mert próbáltam párat és sajnos csak azért értem el vele hogy akkor is ilyen voltam, ha nem menstruáltam éppen.



2014. nov. 27. 01:26
 1/2 anonim ***** válasza:

-sportolj rendszeresen

-tölts sok időt a friss levegőn, sétálj

-gyümölcsök/zöldségek fogyasztása (esetleg vitamin tabletta)

Nekem is sokat segített a sportolás, gyakran szenvedtem én is az első napokban. :/

2014. nov. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igyál colát ha émelyegsz,nekem az segít,ha megiszok egy pohárral sokkal jobb.

Hasmenésre-rizs,krumpli,pirítós,tea vagy almalé


Illetve nagyon sok folyadék,ami inkább víz legyen.


Többire nem tudom.

2014. nov. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!