Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sikerülhetett így teherbe...

Sikerülhetett így teherbe esnem (PCOS-an)? Részletek lenn

Figyelt kérdés

Múlt hét szerdán volt a peteérésem, a férjemmel hétfőn voltunk együtt és szombaton (sajna a két időpont között távol voltunk egymástól). Pénteken elkezdődött a szokásos - nekem a menses előtt 16-18 nappal jelentkező - haspuffadás, mellfájás. Na gondoltam nincs itt semmi (pedig elvileg lehetne ugye?). Szerda óta (Peteérés+ 7 nap) viszont nem folyamatosan, de tartósan alhasi fájdalmam van, nem olyan erős mint menseskor de hasonló érzés. 1,5 éve PCOS szindrómát diagnosztizáltak nálam. A ciklusom valami borzalom. 60-80 nap, de a peteérést az nagyon pontosan érzem/tudom (eddig még mindig peteérés +2 nap mellfájás +16-18 nap mensi). Tehát a PCOS ellenére sikerülhette teherbe esnem? Az alhasi fájdalom lehet pl a beágyazódás folyamatától? Valahol olyat is olvastam hogy 35 nap alatti ciklussal sikerülhet csak a baba (gondolom akkor tudják kiszámolni pontosan a peteérést.)

Bocsi ha kuszán fogalmaztam... és nagyon szeretnék babát csak nem akarom magam hiú ábrándokba kergetni.



2014. nov. 28. 07:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Sorstárs vagyok. Tényleg kusza, de én szurkolok. Nagyon.
2014. nov. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
kérdésem honnan tudod mikor volt peteérésed? (nekem is pco/ir em van)
2014. nov. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Honnan tudom a PÉ-t? Ilyenkor nagyon durván megváltozik a hüvelyváladékom (ahogy a Billings módszer is írja). Tudom hülyén hangzik, de nagyon érzékeny vagyok a testem jeleire sajna a PMS is kikészít néha. Plusz rá két napra elkezdődött a mellfájós időm ami nekem így van, már mióta PCOS-n tudok mensest produkálni. ovu teszten gondolkodtam hogy veszek... de a ez legalább pontosan tudom. Egyébként most cicifájás is kezd alábbhagyni hátha azért mert valami történik... :)
2014. nov. 28. 13:38
 4/19 anonim válasza:
csak azért kérdezem mert én is pcos vagyok és fél éve próbálkozunk a párommal , én is tudtam mikor tájt van peteérésem vettem ovu tesztet is és mindig mutatta a szép 2 csíkot, aztán semelyik hónapba nem jött a baba, majd elmentem orvoshoz és kiderült volt peteérésem, de nem repedt ki, így nem volt mit megtermékenyíteni.
2014. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:

azt elfelejtettem oda írni hogy most inofolicot kell innom ez vény nélkül kapható gyógyszer, ami

segíti a peteérést a tüszőrepedést, és a teherbeesést! sok sikert neked is és a legjobbakat.

2014. nov. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
lányok a peteérés és az ovuláció két külön dolog...pcos-ok ovu tesztet csak 40-est szabad venni mert a többi mindig pozit mutat. Ha pco-s vagy kedves kérdező szerintem kérdéses az ovud ...hőmérőznöd kéne....mert a hőemelkedésből látod hogy megrepedt e a tüsződ....ill. uh követés sem ártana...mert hidd el a test fura dolgokat produkál...nekem nov.17 én volt uh, ahol megállapította, hogy a bal ov. ban egy szétesett tüsző a jobb ov-ban 18 mm es dom tüsző van ....tehát kettő is lehet...de sajna ma úgy néz ki még is megjött.....nov.2 án volt a ciklusom első napja és kb. 25-26 naposak .. a pco sajna együtt jár IR el ami nehezíti az ovulációt és a peteérést is...:(
2014. nov. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
inozit folsav kombo jó az IR re is
2014. nov. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Én is szedtem mioinozitol és folsav tartalmú készítményt, pechemre otthon most hagytam. Egy nagyon enyhe IR-m van csak a 60 perces cukrom volt egy hajszálnyival magasabb illetve a 60 perces inzulinom volt 39. Ennél sokkal durvább értékekről olvastam. azt mondták erre jobb ha nem szedek metformint és mozgással meg diétával próbáljuk helyehozni

De visszatérve a kérdésemre van rá esélyem??? Vagy ne is reménykedjek?! Még nem régóta próbálkozunk, azt bezéltük meg nem görcsölünk rá csak én ilyen idióta vagyok. (add meg Uram de már rögtön!)

2014. nov. 28. 14:53
 9/19 anonim ***** válasza:
esély......hmmmm én most MA nagyon pesszimistán állok az esély és remény tartalomhoz....két tüszőből egy sem....esély mindenre van kívánom hogy hogy ne csak esély maradjon.....
2014. nov. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Esély, mert nem azt kérdeztem biztos teherbe estem-e és nyugodtan kezdjek el babakelengyét nézegetni. Esetleg ha valakinek lett volna hasonló története happy end-del...

Na mindegy, megyek lenyugszom a p*csába (bár tudnék) és kivárom míg nem jön meg... :P

2014. nov. 28. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!