Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valaki elmagyaraza nekem,...

Valaki elmagyaraza nekem, hogy hogyan zajlik egy nogyogyaszati vizsgalat?

Figyelt kérdés
Az orvoshoz, mar levetkozve kell bemenni?

2014. dec. 4. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Bemész, elmondod, hogy miért jöttél. Utána megkérnek, hogy az öltözőben alul vetkőzz le. Célszerű szoknyában menni vagy hosszú felsőben, így nem kell meztelen alsóval mászkálnod. Felfekszel az vizsgáló asztalra. Megnyomkodja a pocakod. Benyúl az egyik kezével, a másikkal meg a pocakodat nyomkodja. Nem fáj, csak fura meg kellemetlen. Ha csinálnak citológiát vagy valami más mintavételt, akkor használja a kacsát, az sem fáj, és csak egy rövid ideig van ott, amíg egy pálcikával mintát vesz.

Utána felöltözöl, és megbeszélitek a további teendőket, ha van. Illetve nyilván a vizsgálat közben is beszél és mondja, hogy mi van.

Időnként a melleket is meg szokták vizsgálni, de ezt sok orvos nem csinálja.

2014. dec. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Páran már feltették előtted ezt a kérdést! :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=els%F5+n%F5g..


A kérdésedre a válasz egyébként nem. Először beszélgetni fog veled. Nyugalom, nem kell félni! :)

2014. dec. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom!:)
2014. dec. 4. 09:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Van ahol már levetkőzve kell bemenni, de van ahol elötte eleszélgetés van. Ez utóbbi inkább a magánnál van.

Javasolnám női orvost keress amikor első vizsgálatra mész, mert nem annyira ciki elötte terpeszteni, mint egy férfi elött.

2014. dec. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Esetleg gyerek, vagy tini nőgyógyászatra kellene menned. Női orvoshoz menj első alkalommal, aztán később majd meglátod.
2014. dec. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bemész az orvoshoz. Leülsz elbeszélgettek, megkérdezi, hogy vagy, mi a panaszod. Aztán ha még nem voltál soha, megkérdez néhány általános információt, ami számára fontos, pl a családban előforduló betegségek, menstruációs ciklusodról tesz fel pár kérdést (mikor jött meg, meddig tart, milyen időközönként jön meg...). Aztán megkér, hogy fáradj be a vizsgálóba, ahol alulról levetkőzöl, felülsz/fekszesz a vizsgalóra. Ezután velem mindig elkezd valami "másról" beszélgetni a doktornő, pl a suli, munka...az segit, hogy kicsit feloldódj és akkor minden könnyebben megy. Sztem fontos, hogy az orvos ilyenkor aaz ember szemébe néz, aztán mikor én válaszolgatok megvizsgál. A spekulum szétnyitásakor egy kis feszülést szoktam érezni, aztán a kenetvételt nem érzi az ember, majd kézzel is megvizsgál. Megkér, hogy húzd feljebb a felsőd, hogy szabad legyen a hasad. Az ujjait óvatosan bevezeti a hüvelybe, a másik kezével pedig megtapogatja, nyomkodja a hasad. Ezután óvatosan kiveszed a lábad a tartóból, felülsz, majd alul felöltözöl, felül levetkőzöl vagy csak kikapcsolad a melltartód a felsőd meg felhúzod. Megtapogatja a melleidet és a hónaljadat és már öltözhetsz is. Aztán leülsz egy kicsit még kitölti a papirokat, vagy a számítógépbe írja be. Én kaptam egy telefonszámot is, azzal, hogy ha a leleteknél valami gond lenne vagy bármi más gondom bajom van, hívjam nyugodtan. Maga a vizsgálat rövidebb ideig tart, mint amennyi időbe telt leírni a választ :) Mivel magánrendelésre megyek néha úgy is érzem, hogy a vizsgálat árához képest túl gyorsan kész az egész. Mellesleg minden az orvostól függ, ha megtalálod azt, akihez nem szorongva mész és akin látod, hogy fontos vagy neki (vagyis az egészséged), bár lehet, hogy már az 50dik vagy neki aznap, akkor ez is egy normális része lesz az életednek, olyan, mint, hogy fodrászhoz is jársz.
2014. dec. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát 50. azért talán mégsem, de esetleg sokadik már aznap, ugyanúgy, ahogy a szemésznél, vagy bármelyik másiknál. Egy óra alatt 5-6 paciensnél több nem fér bele, esetleg neki is kell wc-re mennie, lehet hogy egy kávét is iszik, és 8.tól kezdődik a rendelés ami max 14.00-ig tarthat, hiszen akkor már a délutáni műszak kezdődik. De azért 25-30 belefér...
2014. dec. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!