Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szent István vagy Uzsoki kórház?

Szent István vagy Uzsoki kórház?

Figyelt kérdés

Hamarosan babát tervezünk, úgy szeretnék új orvost választani hogy a kettő közül valamelyik kórházban lehet nála szülni is.


Minden infót szívesen várok! :)

Orvosok, szülésznők, osztályos nővérek? Orvosok magánrendelése, felszereltség? Szobák kényelme, kedvesség, szakértelem? Fájdalomcsillapítás, gátmetszés, császár? Lehet-e külön szobában aludni a babával stb.



2014. dec. 9. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Maga az Uzsoki kórház jó, de mi nem baba miatt voltunk ott.(más osztályon) Babánk a MÁV-ban született. Császárt semmiképp ne akarj ha csak nem muszáj. Többit majd elmondják akik tényleg ott szültek :-)
2014. dec. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Uzsoki.

És nem kell doki - persze ha ragaszkodsz, akkor hajrá.

Én mindkét babát (idén és 2 éve) ott szültem ügyeletesnél.

Mindenki nagyon aranyos, kedves, bátorító volt. A szülésznő végig velem volt. :) A nővérek is nagyon aranyosak, barátságosak és a csecsemősök is. Mondjuk van egy aki elég fura stílusú, de a többi korrekt.

2-szer van vizit, a babákat is 2-szer kell leadni, amikor náluk van vizit és amikor fürdetnek. A gyerekorvos is körbe jár és elmondja részletesen , h mi van a babával.

CSecsemősöktől éjjel-nappal lehet kérdezni.

4 ágyasban voltam : van külön fürdőszoba mindegyik szobához. Van hűtő a szobákban.

Fájdalom csillapítás is van, ha kérsz. :) Persze az utolsó órában már nem adják be :D Gátmetszésem nekem csak elsőnél volt, most gátvédelemmel szültem és nem is beszéltük meg, hanem alapból így készültek. :)

Császár passz... a szobámban az egyik anyukának volt csak, de neki muszáj volt, m nem volt befordulva a baba.

Van külön szoba, fizetős persze.

Kaját vigyél ;)

2014. dec. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az István úgy tudom bababarát. Az Uzsoki nagggggyon nem az... Egy barátnőm szült ott, én szerencsére nem. Reggel 3 órára elviszik a babákat, ha közben éhes lenne, cukros vízzel megitatják. Ha császár, akkor az első 24 órában nem lehet veled (az Uzsokiban). Ahol én szültem, ott a császáros anyukáknak is lehetősége volt első perctől a babával lenni - nyilván ilyenkor jöttek többet segíteni, tisztába tenni, mellre tenni stb az első napon. Van két gyermekem, és bár mindkettő természetes úton jött világra, azt állíthatom, hogy az első együtt töltött órákról, napokról a világért nem mondanék le. A korai kötődés kialakulásában hatalmas szerepe van! Én nem választanám az Uzsokit, ha Te is úgy gondolod, hogy az első időszakban a babáddal szeretnél minden pillanatot tölteni.
2014. dec. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Uzsoki.Ott szültem idén júliusban,minden szuper volt.Kétágyasban voltam,azért fizetni kellett,de nyugi volt legalább.
2014. dec. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3as!

Én 2 éve és most szeptemberben szültem az Uzsokiban.

Reggel gyerekorvosi vizit, este pedig fürdetés miatt viszik el őket, ez szerintem nem gyerek-elleni tett, sőt...

És nem adtak nekik cukros vizet!

Pár baba nagyon éhes volt, amikor menni kellett értük, akkor szóltak is, h "anyuka, éhes a baba". De soha nem adtak nekik semmit.

Lányom 11-kor született, 2 órát velem volt, aztán berendezkedtem a szobában és délután 3-kor mehettem is érte és végig velem lehetett.

CSászárosnál vsz azért nem lehet az anyukával, m ugye ez egy nagy műtét mégiscsak és X ideig csak feküdni szabad, mit kezdene az anyuka egy babával, ha nem mozdulhat meg?

Sokakt kifáraszt/megvisel a szülés és szeretnének kicsit pihenni. Amúgy meg nem tartják a csecsemősök bent a babákat. 1 éjszaka max és reggel már viszik is ki az anyukának, ha az nem ment érte.

2014. dec. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyobbik lányom 4 éves, a kicsi kettő. Nem az Uzsokiban szültem, de voltam ott frissen szült anyukánál, a fenti tapasztalataim onnan származnak. Az ő babája cukros vizet kapott, kérdés és vércukorszint mérés nélkül. Ez azért ma már nem történhetne meg szerintem, sehol. Mikor a lányaim születtek, lehetőségem volt bármikor pihenni, ha úgy döntöttem, bármikor be lehetett vinni a babát a csecsemőosztályra. Akár egy 10 perces zuhany erejéig, akár egész éjszakára, ha valaki annyira kifáradt. Lehet, hogy sarkosan fogalmazok, de jobb szeretek én dönteni arról, hogy mikor vagyok az újszülött kisbabámmal, és hadd ne döntsön helyettem a kórházi munkarend miatt a csecsemőosztály. Tény, hogy nekik kényelmesebb így. Kényelmesebb a császáros anyukáktól egy éjszakán át távol tartani a babát, mint kijárkálni mellre tenni ha éhes, vagy tisztába tenni anyuka helyett, amíg nem tud felkelni. De van, ahol működik így is. Vannak "muszáj" helyzetek, ha a baba intenzív ellátást igényel, vagy anyukánál van olyan komoly probléma, ami miatt a gyermekágyon nem tudják ellátni. De alapvetően úgy gondolom, hogy az összes " 2 órára kötelezően elviszik" rendszerben működő szülészeti osztályon csorbulnak a baba és a mama jogai. Hogy két óra nem a világ? Lehet, hogy van, akinek nem - és helyes ha lehetőséget adunk, hogy pihenjen, adja be a babát az osztályra, ha így látja jónak. (És emiatt nem gondolom, hogy kicsit is rosszabb anya, a félreértések elkerülése végett.) Nekem például két óra az újszülött kisbabámtól távol igenis a világ. Főleg második babánál, mikor már a bőrömön tapasztaltam, hogy milyen hamar elszalad ez az idő, és milyen fontos (nekem) hogy együtt legyünk. Lehet, hogy önző vagyok, hogy nem gondolok arra, így nehezebb a kórházi dolgozók élete. Alapvetően nem izgat, habár megteszek mindent, hogy jól kijöjjek velük, míg ott vagyok. Ha lesz harmadik gyerekünk, számomra az elsődleges szempont akkor is a valódi 24 órás rooming in rendszerű kórház választása lesz.
2014. dec. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Másrészt: "anyuka, éhes a baba!" Honnan tudod, hogy mióta éhes? És ha akkor lett éhes, mikor elvitték, két órán át éhezett? Az első napokban volt, hogy egy-másfél óránként etettem, mert így igényelte. Szerintem ez akkor is borzasztó... Más kérdés, hogy a cukros víz is az, bár örülök, hogy ezek szerint nem mindig bevett gyakorlat ott sem.
2014. dec. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos infót Neked is! :)
2014. dec. 17. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!