Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felfázás. Hogy szabaduljak...

Felfázás. Hogy szabaduljak meg tőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Véleményekre és tapasztalatokra lennék kíváncsi olyanoktól, akik elég sokszor voltak már felfázva.

Sajnos úgy tűnik én eléggé hajlamos vagyok rá, évente 5-7 alkalommal is megesik. Vesémet nézték már többször is emiatt, de minden rendben van vele. Nem vagyok a derekam mindig kint fajta, nagyon vigyázok rá, hogy mindig több réteg ruha fedje, talpról se adom meg az esélyét semminek, így a dolog másban keresendő.

Magától sose múlik el, mindig antibiotikum a vége.

Arra volnék kíváncsi, van-e valaki, akinek hasonló gondjai voltak, megoldódott-e ha igen akkor hogyan?

Most a legutóbbi antibiotikus kúra óta napi 2 tőzegáfonya kapszulát eszek (2db:700mg) mert sokan esküsznek rá. Esetleg erről valami tapasztalat?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(23/L)


2014. dec. 11. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:

persze.

a felfázás attól van, ha e.coli baktérium kerül a húgyvezetékbe.

ez akkor történik, mikor lefekszel a barátoddal, és a saját végbélnyílásod körül lévő láthatatlan bacik arrébbsúrolódnak, és hát ez a végeredmény.

a megoldás egyrészt, hogy szex előtt mosakodj meg, de ami fontosabb, hogy rögtön az aktus után ki kell szaladni pisilni.

2014. dec. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem két éve tart, ugyan ennyiszer, mint neked, de még nem sikerült rájönnöm, hogy mit tegyek, hogy ne újuljon ki... Épp most próbálok kilábalni egy újabb felfázásból.. A dokimat megkértem, hogy utaljon be valahová, ahol kivizsgálnak, de közölte, hogy ugysem csinálnak velem máshol sem semmit.... Még jó, hogy korábban voltam már egy másik orvosnál is, aki csinált hólyag és vese ultrahangot is, meg laborokat, de nem derült ki ott sem semmi... Mindig antibiotikum a vége nekem, bár már lassan az erősebbek jönnek, mert most is 3 napot szenvedtem, mire elkezdett hatni a gyógyszer...


A tőzegáfonya lehet, hogy hat valakinek, nekem nem... Szedtem hónapokig rendszeresen a dobozon előírtak szerint napi kettő kapszulát, és ugyan úgy felfáztam egyik napról a másikra, nyáron (!), amikor sem hideget nem ittam, hidegben sem voltam, semmit nem csináltam...


Szóval én még keresem a megoldást.. Sok sikert neked is! :)

L20

2014. dec. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első válaszolónál a pont. A felfázás mindig fertőzés és nem a hidegtől van.

A nemi életet élőknél leírta, hogy mit kell tenni. Ezt kiegészíteném azzal, hogy a tangát felejtsd el egy életre. A szűk szabású nadrágokat is, mert elősegítik a fertőzést. Naponta meg kell inni legalább 2 liter folyadékot.

Az évi öt fertőzés amellett szól, hogy tenyésztést kellene végezni a vizeletből és hosszabb távú, kis dózisú antibiotikumot szedni. Urológust keress fel és jelezd ezt a problémát.

2014. dec. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És még annyi, hogy nagy wc után mosd ki a feneked , ha nem vagy otthon, akkor nedves törlőt használj. A sima wc papír nem a leghigiénikusabb tisztálkodás. A törülközőidet más ne használja, cseréld gyakran és mossátok magas hőfokon.
2014. dec. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyjából jó válaszokat kaptál eddig is, csak egy dologra nem tért ki senki. Az antibiotikum elpusztítja a károsakkal együtt a "jó" bacikat is, tönkreteszi a hüvely természetes savas védelmi rendszerét, a hüvelyflórát. Gyógyszertárban vény nélkül többféle készítmény is kapható, lelkiismeretes dokinak ajánlania kellett volna.
2014. dec. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem leírni, "hüvelyflóra helyreállító" - így kérd a patikában.
2014. dec. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!