Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A terhességi teszt a nap...

A terhességi teszt a nap bármelyik szakában kimutatja a terhességet?

Figyelt kérdés
Már egy hete késik,csináltam ma délben egy tesztet,negatív volt.Ez így nem megbízható?Muszáj reggel elvégezni?Nem birtam várni reggelig.

2014. dec. 22. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha már 1 hete késik, akkor az már elég biztosat mutat. Ott már nem igen számít a napszak.

Csak a terhesség nagyon korai szakaszában még kevés a HCG nevű hormon, amit a nő szervezete termelni kezd terhesség idején, ami alapján a terhességi teszt működik, így akkor számíthat a napszak, vagyis inkább a vizelet koncentráltsága. Hisz azért mondják, hogy biztosabb a reggeli vizeletből, mert a kevesebb HCG a koncentrált vizeletben jobban megmutatkozik, hisz kevés van belőle és mivel általában éjjel nem igen szokott pisilni az ember, így a reggeli vizelet koncentrált lesz. De ha valaki már a terhesség későbbi szakaszában van, akkor meg már van annyi HCG a szervezetében, hogy az egy kevésbé koncentrált vizeletből is megmutatkozzon.

Szóval szerintem nem vagy terhes.

De természetesen, ha nagyon késői peteérésed volt és mondjuk közvetlenül menzeszt megelőzően estél teherbe, akkor még lehetsz terhes is. Ha 1 hét múlva sem jön meg, akkor csinálj még egy tesztet, de ha az is negatív, akkor már biztosan nem vagy az! De szerintem így sem.

2014. dec. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A reggeli első vizelettel kell, és csak hetek után mutatja ki biztosan a terhességet. Hiába icitálnak a gyártók a nagyotmondásban egymásra, ez így van. Szóval a reggeli első vizelettel csináld, az a biztos.
2014. dec. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es!

3 napja késett a vérzésem, amikor délutáni vizeletből készült teszt egyértelmű, erős pozitív lett!

Szóval ha már 1 hete késik valakinek, akkor azt már elhiheted, hogy bármelyik teszt ki fogja mutatni! Kivéve, amit leírtam, hogy vagy nem terhes, vagy a szokásostól eltérően később esett teherbe.

De az átlag nem késői peteérésből esik teherbe, így ha már késik a vérzés 1 hete, azt már tuti kimutatja teszt!

2014. dec. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na jó,de ha mégsem terhesség,akkor miért nem jön már meg? már 8 napja késik,próbáltam már meleg ülőfürdőt,bort stb.és és semmi.Eddig pontosan jött,szinte mindíg.
2014. dec. 23. 16:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Akármitől késhet. A nők nem gépek, hogy mindig minden hónapban pontosan megjöjjön nekik. Olyan is előfordul, hogy akár egy hónap ki is marad mindenfajta ok nélkül.

De simán lehet valamilyen egészségügyi probléma, betegség, hormonzavar miatt is.

2014. dec. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!