Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan zajlik egy műtét...

Hogyan zajlik egy műtét amikor kimetszik HPV-vel fertőzött területet?

Figyelt kérdés
Sajnos magas kockázatú 31-es Hpv-m van.P3-as volt a rákszűrés eredménye.Csináltunk Hpv tesztet:pozitív.Kaptam ecsetelést és a következő rákszűrés eredménye P2 lett.Közben tipizálták a Hpv-t:31.A doki azt mondta szedjek immunerőstőket és menjek vissza január végén.Semmit nem adott,semmit nem írt fel.Most felkerestem egy másik dokit a János kórházban,aki elmondta a lehetőségeket:immunerősítő-isoprinosine..ELmondta a Hpv elleni oltás lehetőségeit,miszerint elvileg ezt szűz nőknek ajánlják de ilyen esetben is be szokták adni,met sok esetben az immunrendszert erősíti és így is fellép a Hpv ellen..a legutolsó lehetőség (amit én úgy vettem ki a szavaiból,hogy ez a megoldás) a műtét!Volt már v.ki hasonló helyzetben?Nálatok,hogy zajlott ez a dolog?Gyógyszer?Műtét?Ha v.ki átesett a műtéten elmesélné részletes,hogy zajlik?!Egyébként 26 éves vagyok és van már egy babám.A szülés utáni első rákszűrésnél derült ki a dolog.Előtte is mindíg rendszeresen jártem dokihoz.Válaszaitokat előre is köszönöm!
2010. febr. 3. 13:47
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha műtétre kerül sor, nem fogsz érezni semmit, mert elaltatnak. Nekem volt ilyen műtétem, több mint 10 évvel ezelőtt, de én nem kértem altatást, így csak kábítót kaptam és még így is simán ki lehetett bírni. Kb. 10-15 perc alatt meg van a műtét, a kimetszést egy eü kaparással szokták kombinálni. Ha altatnak, akkor már csak a kórteremben ébredsz fel és nem fogsz emlékezni semmire. Nekem semmi panaszom nem volt utána aznapi enyhe hasszurkáláson kívül. A szövettan pedig szerencsére teljesen rendben volt, és azóta is minden évben rendben van a rákszűrésem (bár nekem addig is P2 volt).
2010. febr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!