Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-betegség, mire számítsak?...

PCOS-betegség, mire számítsak? Nagyon félek (többi lent) 18/l

Figyelt kérdés

3 napja szedem a Norcolutot (5 napi napi 3-at kell beszednem) a nőgyógyász múlt héten azt mondta,10 napon belül megjön a menzeszem tőle (hát nem nagyon hiszek benne,eddig is kb. 4-szer volt egy évben)...

Utánaolvastam most,a tünetek közül az stimmel,hogy erősebb a szőrzet néhol,de pl. nem híztam emiatt ,cisztát sem találtak a petefészkemen,hajam sem hullik vagy vékonyodott el.

De most nagyon félek...:(



2014. dec. 25. 19:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Esetleg valakinek tapasztalat?
2014. dec. 25. 19:03
 2/4 anonim ***** válasza:
A norcoluttól 99%, hogy meg fog jönni a menstruációd, ez direkt arra van, hogy egy mesterséges vérzést idézzen elő. Valószínűleg ezután fogamzásgátlót fog felírni, és ha semmi féle kezeléstől nem múlik el marad a műtét, én is így jártam...
2014. dec. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen,írt már fel,és akkor kell elkezdenem ha vége az első menzesznek a Norcolut után. Remélem megjön tényleg:(

Köszönöm szépen a válaszod!! :)


Még ha van aki tud,írhatna esetleg:)

2014. dec. 25. 19:16
 4/4 anonim ***** válasza:
A PCOS egy komplex betegség, ami mögött inzulinrezisztencia (IR) áll. Nem mindig jár policisztás petefészkekkel, hízással stb., ezek csak néhány tünet. Vannak kifejezetten vékony PCOS-esek is. A fogamzásgátlótól rendszeresen meg fog jönni, de tudnod kell hogy ez megvonásos vérzés, azaz nem a saját hormonháztartásod által szabályozott menstruáció. Ha tényleg PCOS-ed van és az IR-t is igazolták (terheléses inzulin vérvétellel), akkor fontos a megfelelő étrend és a sport a gyógyszeres kezelés mellett. Keress egy hozzáértő nőgyógyász-endokrinológust, nem minden nőgyógyász ért hozzá. Nem kell megijedni, főleg nem a műtéttől, PCOS-t nem kezelnek műtéttel (fölösleges, a cisztákat nem lehet "kitakarítani", az hormonrendellenesség miatt úgyis visszatérnek). Olvass utána hogy mikre kell odafigyelni, nem vagy egyedül, rengetegen élnek ezzel együtt. :) 19/l
2015. febr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!