Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlót a háziorvos is...

Fogamzásgátlót a háziorvos is fel ír vagy csak a nőgyógyász?

Figyelt kérdés

2014. dec. 28. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Legelőször a nőgyógyász, ha megvizsgált, csinált rákszűrést és jó esetben vérvételre is elküldött. Utána egy éven belül már felírja a háziorvos is.
2014. dec. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. dec. 29. 09:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Nőgyógyász. Elvileg igaza van az előttem írónak, én mégis mindig nőgyógyászhoz megyek ezzel. Mégpedig azért, mert bármi baj van, Ő tud segíteni. Ilyen pl. ami velem volt, hogy kaptam egy fogamzásgátlót, és rettenetes hányinger és émelygés lett a kísérőm tőle. A türelmi idő ugye 3 hónap (eddigre megszűnnek az esetleges tünetek, ha jó a tabletta). Ezt tartottam én is szem előtt, de mivel 21 napon keresztül émelyegtem és erős hányingerem volt, a 7 napos tablettamentes időben elmúlt, és mikor újra kezdtem, megint kezdődött, felhívtam a nőgyógyászomat, hogy ez így tarthatatlan, mert az émelygéstől enni sem tudok, fogytam is. Azt mondta menjek azonnal. Mentem, és kaptam mást, amitől semmi bajom. 2 kritériumom van egy gyógyszerrel kapcsolatban! Az egyik, hogy ne émelyegjek tőle, a másik, hogy ne hízzak el, mint a malac. A jelenlegi megfelel a kritériumoknak. :-)


Ezért javaslom, hogy 1-2 alkalommal menj nőgyógyászhoz gyógyszerért, és amikor már tuti a gyógyszer, akkor ha kényelmesebb, mehetsz háziorvosodhoz is. Bár nem tudom miért jobb a háziorvos, hiszen mind a 2 helyen sor lehet.

2014. dec. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A háziorvosommal bizalmasabb viszonyt ápolunk már sok-sok éve.

Köszönöm szépen a vàlaszt.

2014. dec. 30. 02:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok: természetesen ha gondot okoz a gyógyszer neki, akkor a nőgyógyászhoz kell menni, de ha csak felirat, akkor egyszerűbb a háziorvos, mert egyrészt közelebb van, másrészt nem kell ott üldögélni hanem odaszól és beugrik a receptért, míg a nőgyógyász is csak a receptet fogja odaadni, így rohangálhat a kórházba utána, vagy fizethet sok pénzt a magánrendelésen a receptért. Ha már gondja van, az nem receptfelírás, hanem vizsgálat, konzultáció, akármi. A vérvizsgálat pedig pont azért kéne, hogy megfelelő hormontartalmú gyógyszert kapjatok, d sajnos sok orvos ezt kihagyja. :(
2014. dec. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös!


Én a 3-as vagyok. Nekem volt gondom az első fogamzásgátlómmal. Volt a felírása előtt vérvétel, hormonszinttel együtt, nem rám nézett és találomra felírt valamit az orvosom. 10-en éve járok hozzá (magánrendelés), maximálisan elégedett vagyok vele. Amúgy van pár ismerősöm, akinek az a gyógyszer ugyanezt idézte elő, és amikor ugyanolyan hormontartalmú másikat kapott, neki is elmúlt az émelygés, és hányinger.

2014. dec. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze , az ilyen megesik, én se bírtam a gyógyszert. :)


5ös voltam

2015. jan. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A jobb arcomon és homlokomon pattanások kezdtek megjelenni egy ideje.Nagy puklik.Ezért szeretnék feliratni hormont,mert olvastam hogy sokaknak segített és egy nagyon fontos meghallgatás előtt állok ahol megengedhetetlen a pattanásos arc.Bőrgyógyásznál voltam ő roaccutan-t irt fel ami a mellékhatásait tekintve szóba se jöhet.Egészségesen étkezem,a természetes dolgok híve vagyok (sampon,fogkrém stb).19 éves vagyok.Nem találom a kialakulás okát de vészhelyzet állt elő.Köszönöm nektek az eddigi segítséget,
2015. jan. 4. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!