Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szedhetem a norcolut tablettát...

Szedhetem a norcolut tablettát és fogamzásgátlót egyszerre?

Figyelt kérdés

A nőgyógyászom felírta a norcolut tablettát a rendszertelen menstruációs ciklusom miatt de egyben fogamzásgátló tablettát is írt fel. Nem vagyok benne biztos, hogy elkezdhetem-e mindkettőt szedni vagy első hónapban csak a norcolutot szedjem és következő menszesznél kezdjem el a fogamzásgátlót?


Valamint 2x2 adagot írt fel. Maradhatok a napi 4 szemnél vagy inkább csak szedjem a napi 2-őt ahogy az a betegtájékoztatóban is fel van tüntetve?


Előre is köszönöm a segítséget!


2010. febr. 4. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Norcolutot akkor szoktak felírni, ha egyáltalán nem jön meg. Mert az meghozza. Nekem az tűnik logikusnak, hogy Norcoluttal meghozzátok a vérzést, és akkor, amikor megjön, elkezded a fogamzásgátlót. Egyszerre a kettőt semmiképpen se!
2010. febr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De a norcolutot is a menstruáció 16. napján szabad csak elkezdeni. 3hónap kihagyással most menszeszelek. Akkor mitévő legyek?
2010. febr. 4. 15:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy hogy kell szedni a Norcolutot, azt a probléma jellege határozza meg elsősorban, másodsorban az orvos.

(Nekem pl. nem jött meg magától hónapokig és Norcoluttal hoztuk meg. Ha a cél a nem jelentkező vérzés meghozása, akkor nyilván nincs értelme annak, hogy a ciklus 16. napjától. Ez csak az egyik lehetséges szedési mód. Én szedtem 7 napig, utána a 4. napon megjött.)


Ha magától megjött a vérzésed, akkor annak az első 5 napjában elkezdhetted volna a fogamzásgátlót. Ha fogit kaptál arra, hogy rendszeres legyen a vérzésed, akkor már nem kell a Norcolut.


Zavaros nekem ez az egész. Mit mondott a doki? Nem úgy mondta, hogy ha x napon belül megint nem jön meg magától, akkor Norcolut, és ha megjön a Norcoluttól, akkor kezdd el szedni a fogamzásgátlót? Tehát Norcolutot csak akkor kell használnod, HA nem jön meg magától ismét. Ha megjön magától, akkor csak elkezded szedni a foggátót és ennyi.


Számomra ez az egyetlen logikus verzió.

2010. febr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Valójában csak azt mondta. hogy felír egy gyógyszert amivel beállítjuk a menszeszt. De azt nem mondta, hogy mikor kezdjem el szedni ezért csak a beteg tájékoztatóra tudtam támaszkodni. Szóval igen így egy kicsit értelmetlen a dolog. Akkor jobban teszem ha csak a fogamzásgátlót szedem. Még nem késtem le róla:)

Köszönöm a segítséget!!!

2010. febr. 4. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!