Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi tesztek, hogy elviselhetőbb...

Mi tesztek, hogy elviselhetőbbek legyetek a menstruáció idején? Vagy azért, hogy ti jobban elviseljétek a hangulatingadozásokat?

Figyelt kérdés

Érzékenyebb szoktam lenni, mint máskor, most extrém módon. Sokszor összeveszek semmiségeken is az emberekkel. Sírok a semmin vagy a legapróbb dolgon is. Tudom, hogy a menstruációtól van, nem tudom mit tehetnék ellene. A hónap többi hetében nem ilyen vagyok.

(most pl: 20-on évesen itthon élek, mert egyelőre így alakult, teszek ellene, de zavar, ha anyum 5 évesként kezel, egyébként jól megvagyunk vele. Most nem tudom elviselni ha csak hozzám szól, akár ő, akár más a családból. A párom nem válaszolt az üzenetre. Normál körülmények között nem akadnék ki rajta, majd ír később, de most nagy önuralom kell hozzá, hogy ne kiabáljak vele és emiatt ne szakítsak vele. Nem régen kellett bevennem egy nagy hormontartalmú gyógyszert, szerintem az is közre játszhat, ennyire azért nem szoktam kiakadni a semmin. Én is nehezen viselem el magam. Tehetek valamit azon kívül, hogy várom, hogy elmúlik? Ti mit tesztek ilyenkor?



2015. jan. 3. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem higgadj le, más nő is menstruál nem csak te. Mi lenne, ha mindenki ilyen idegbeteg lenne olyankor?

Szedj Magne B6-ot!

2015. jan. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem semmi ilyen tünetem nincs. Kicsit érzékenyebb vagyok, ami abban nyilvánul meg, hogy elérzékenyülök filmeken, amiken egyébként nem tenném. De nem vagyok ideges, veszekedős. Senki sem veszi észre rajtam, hogy éppen menstruálok. Talán az is közrejátszik ebben, hogy eleve nem akarom, hogy bárki tudja, hogy éppen menstruálok, ez az én dolgom, nem tartozik senkire sem.
2015. jan. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Próbáld kizárni magadból, hogy neked mensid van, pl. kösd le magad olvass, netezz, igyekezz ugyanúgy élni az életedet, mint a többi napon. Kérdezd meg dokidat, h muszáj-e szedned azt a hormontabletát, esetleg nem-e kaphatsz gyengébbet. MagneB6 is jó, de a b vitamin komplex jobb, illetve ilyenkor bevehetsz napi max két db valérianát is - macskagyökér -.
2015. jan. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat!

Én sem azzal vagyok elfoglalva, hogy menstruálok, nem sajnáltatni akarom magam. 14 éve megvan. Az utóbbi egy évben vagyok ilyen elviselhetetlen. Most szerintem a gyógyszertől extrém módon. Nekem sem állapot. Sokszor észre sem veszem, hogy megbántok valakit, mert nem az a célom, csak látom a reakcióból.

2015. jan. 3. 16:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem szólj mindenképpen a dokidnak, ha úgy érzed, hogy a gyógyszer váltja ki, lehet tud adni gyengébbet neked, vagy esetleg már el is lehet hanyagolni. Lehet természetes mellékhatás, de jobb, ha tud róla a dokid.
2015. jan. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok, mint te, ezért remélem tudok néhány hasznos ötlettel szolgálni. Amikor megjön, gyakorlatilag a hormonok játékszere vagyok. Előfordul, hogy a párommal torkom szakadtából üvöltözök, utána sírva kérek bocsánatot. Én még gyenge is szoktam lenni, nem beszélve a mérhetetlen fájdalomról az első nap.

Nem szedek semmit, főleg hormontartalmú tablettákat nem. Ami nekem segített, 1.gyógytea Gyuri bácsi által ajánlott gyógynövényekből (cickafark - pásztortáska - palástfű): [link] Ezt a menstruáció előtt egy héttel kezdem el inni.

2. napfény: nyáron, vagy amikor süt a nap, rengeteget vagyok napon, akár pulóverben is, gondolom ez a D-vitamin szint emelése miatt használ.

3. igyekszem minél többet sportolni, azokon a napokon persze nem, mert legyengít és olyan, mintha ki akarna szakadni a méhem. De ha erősebbek a medencekörnyéki izmaim, akkor valahogy kevésbé visel meg.

.. és még valami. Észrevettem, hogy ha aktívan együtt vagyunk a férjemmel a nagy nap előtti időszakban, akkor kevésbé fáj, volt hogy egyáltalán nem volt vészes. Ez elég egyértelműen a termelődő ösztrogén miatt lehet hatásos..

Ahogy olvasom a problémád, elég egyértelmű hogy a te esetedben a lelki feszültség is közrejátszik. Szerintem nem gáz, ha valaki huszonévesen otthon lakik.

Talán ez kicsit megnevettet: Dopeman 40 évesen is az anyukájával lakik :)

Gondolj arra, hogy ez csak átmeneti helyzet, nyilván nem maradsz örökre ott. De azzal nem leszel előrébb, ha stresszeled magad.

2015. jan. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :) :)

Majd mondom a dokinak.

Csak azért írom hátha valakinek hasznos. Kb negyed órája rettenetesen megkívántam az avokádót (nem szeretem, de megeszem). Véletlenül volt itthon (szilveszterről maradt). Azóta teljes nyugalom. :) Sok benne a B-vitamin. Lehet, hogy ahogy írtátok vitaminhiányom volt.

[link]

2015. jan. 3. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!