Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volt már valakinek laparoszkóp...

Volt már valakinek laparoszkópos endometriózis műtéte?

Figyelt kérdés
Ki hogy viselte? Hogy zajlott? Én még előtte állok.
2015. jan. 6. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, nekem volt már kétszer. Szerencsére elég jól viseltem az egészet. Az első után 1 héttel már mentem dolgozni. A második komolyabb volt, akkor 2,5 héttel utána mentem.

Az egész műtétből te nem érzel semmit, mivel altatásban történik. A másodiknál műtét előtt pár órával kaptam beöntést (mivel bélérintettségű volt), előtte nap pedig hashajtót kaptam. Az ébredés már az intenzív osztályon volt. Ott kellett lennem 1 éjszakát és utána mentem vissza a kórterembe. Szerdán műtöttek. Kedden kellett bemennem és szombaton már mehettem haza.

2015. jan. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia.Ki műtött?El is távolították az endokat?
2015. jan. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Másodszor Dr. Bokor Attila műtött a SOTE-n.Nagy részét eltávolították. Volt,amit nem tudott teljesen. Műtét után kapok 6 injekciót is, remélem ezután minden rendben lesz majd.
2015. jan. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Nekem volt 3 laporotomiám és 2 laporoscopiám. Nos az utóbbi sokkal könnyebb, nem fájnak annyira a hegek, hamarabb gyógyúlsz, könnyeben mozogsz. Nekem a laporoscopia így zajlott: Előtte nap reggel befekvés, kaptam vérhigítót meg még vaalmilyen gyógyszert infúzióban, után hashajtás, majd este beöntés. Hajnalban még egy beöntés, de én valószínű azért kaptam kettőt, mert bélérintettségű volt. Műtét előtt kaptam egy "szép" hálóinget, majd bekísértek a műtőbe. Én kaptam epidurális fájdalomcsillapítást is, ha ez a része is érdekel írd meg és akkor leírom. Utána felfeküdtem az asztalra, befáslizták a lábaimat, betakargattak, vigasztaltak, majd jött az orvosom, megfogta a kezem, hogy megnyugtasson, majd mondták, hogy számoljak visszafelé 10-től, 7ig jutottam kb aztán alvás :) Utána az intenzíven ébredtem, ott feküdtem pár órát, majd mikor már fel tudtam ülni, átkísértek a szobámba. Három nap múlva kivették a csöveimet és haza is mehettem.
2015. jan. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!