Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha lefogyok megszűnik a...

Ha lefogyok megszűnik a szőrösödésem?

Figyelt kérdés

Már kisebb koromban is észrevettem, hogy erősebb a szőrzetem, mint a barátnőimnek.9-10 évesen már elkezdett nőni a fanszőrzetem, de csak 14 évesen kezdtem el menstruálni, a vérzésem rendszeres, ám kis mennyiségű. Erős szőr van a fenekemen a combomon, látható a hasamon is és a mellem között is, az alkaromon normális a mennyisége, de a felkaromon is van. Az arcomon: kis bajusz, amit szőkítéssel jól tudok leplezni, de észrevettem, hogy megjelentek apró sötét szőrszálak az államon is :'(

Az a baj, hogy szőrtelenítés után szinte azonnal visszanőnek. Este leszőrtelenítek másnap reggelre már borostás vagyok illetve ha borotválom pl. a combomat a fehér bőrömnek köszönhetően akkor is ott vannak az apró sötét pöttyök.

Pár évvel ezelőtt súlyos allergia miatt Medrol nevű steroidot kellett szednem akkor azt vettem észre, amikor leborotváltam a lábamról a szőrt, hogy nem nőtt vissza amíg szedtem a gyógyszer.

Az az igazság, hogy kicsit túlsúlyos is vagyok 165cm magas és 76 kg.

Az a endokrinológus szerint normális ez a szőrösödés, de csak annyit csinált, hogy lekellet vetkőznöm és rám nézett. Én tudom, hogy ez az egész nem normális, hisz látom a női családtagjaimat, akiknek szinte szőrük sincs, sőt apukám combja és felkarja nem olyan szőrös, mint az enyém.

Semmi önbizalmam nincs a szőrök miatt! Azt mondják szép vagyok, az utcán rendszeresen megbámullak. Többen is érdeklődnek irántam, de én mindig elhajtom őket, mert annyira szégyellem ezt a szőrös dolgot...

Mit tegyek még? Azt tudom, hogy lekel fogynom, de attól megszűnik a problémám?

A válaszokat előre is köszönöm!

Egy elkeseredett 21 éves lány


2015. jan. 19. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát lehet semmi köze a kövérséghez, jó ami veled van az nem nevezném annak picit vagy inkább túlsúlyos, de ismerek egy csajt aki veled egy magas és ducibb nálad de neki sosincs ezzel problémája, bár amennyire tudom ő 1 éve szenvedett épp eleget a hormon betegsége végett és neki is mondták hogy bizony lehet annak az oka hogy elhízott, mert neki mondta az orvos és én is olvastam már róla, meg magamon is észrevettem igaz fiú létemre hogy nekem amikor túlsúlyos voltam sokkal ritkább volt a szőrzetem elég sok helyen és világosabb is.

A lényeg az hogy a túlsúlyos embereknél megeshet hogy a lányok, nők esetében több tesztoszteront termel a szervezet mint Libidót ugye libidó a női hormon a tesztoszteron a férfiaké, lehet baromságot írok de azért valami van benne mert magamon is tapasztaltam ezeket. Ugye ezek a hormonok túlsúly esetén megcserélődhetnek mert ugyanúgy a férfiaknak is van libidójuk csak baromi kevés, de elhízás, túlsúly esetén megváltozhat hogy férfiaknál több a libidó mint a tesztoszteron és ezért lehet az hogy gyengébbek, lélekben is gyengébbek lesznek, meg a fejlődésükbe is lehet némi hatással pl ha valaki gyerekkorba leginkább tízen évesen van ebbe a helyzetbe kevésbé lesz érett külsőleg, meg persze ott van az is hogy szellemi munkába is kevesebbet teljesítenek mert olvastam arról is hogy aki sportol az jobban is tanul.


Én tavaly leginkább már tavaly előtt 2013 végén döntöttem el hogy lefogyok le is adtam közel 1 év alatt 25-30 kilót, persze kitartással, mozgással és oda figyeléssel, és a fogyásom hatására egyből sok minden megváltozott, lélekben is erősebb lettem, szellemileg is jobban odatudok figyelni dolgokra, könnyebben jegyzek meg dolgokat és ha még sulis lennék tutira jobban is menne a tanulás mint régebben. Régebben jobbára alig volt szőrzetem de most ez is változott bár elég furcsa meg idegesítő is hogy a vállam meg a mellkasom hirtelen szőrösebb lett, meg az arcszőrzetem is sokkal erősebb meg sűrűbb lett, legalább már nincs bababőröm amit nem csíptem magamon soha sem és lényegében sokan mondták hogy lehet hogy fogyás volt a fő oka.


A szteroid az meg hormon alapú gyógyszer persze ezekből is van ezer féle így nálad lehet hogy ezért működött akkor jól a dolog ameddig ezt szedted, de lehet hogy picit fogynod kellene és minden okés lesz.

2015. jan. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem vagy PCOS-os? Annak vannak ilyen tünetei, h erősebb szőrösödés, túlsúly, mensi bajok.
2015. jan. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A nővérem ugyan ebben szenved. Illetve egészségügyet tanultam 5 évig. A magassàgodhoz mindenképpen 55 kg a megfelelő testsúly! Ezáltal megváltozik a menstruációd erőssége és hossza is. Most hormon zavarban szenvedsz. Mindenképpen kezdj el sportolni, fogyni. És látni fogod a változást a szőrök terén is.
2015. jan. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!