Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menses alatt fürdés/zuhanyzás?

Menses alatt fürdés/zuhanyzás?

Figyelt kérdés
Tamponnal vagy tampon nélkül?
2010. febr. 9. 00:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%

Mindegy, de tamponnal. A méhszáj ilyenkor nyitva van, a méh felszínén meg nyílt seb van, ahonnan levált améhnyálkahártya. Kár lenne fürdővízzel befertőzni - elég belegondolni, hogy csupán a tenyereden 3000 féle baci lakik! Gondolj bele, mennyi hemzseghet a fürdővízben...


menszesz után intim irrigálás gyógyszertári tejsavvval. garantáltan és nagyon egészségesen tisztít meg mindenféle bentmaradt cucctól.

2010. febr. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Én zuhanyozni szoktam, és legfeljebb nem szappanozok ott, hanem csak kimosom a vérdarabokat.
2010. febr. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Csak zuhanyzás ajánlott ebben az időszakban!


És egyáltalán nincs szükség irrigálásra, a hüvely magától tisztul, nem egészséges bármivel is öblögetni!!!

(A tejsavas hüvelyöblítés csak akkor ajánlott, ha az orvos valamiért előírja.)

2010. febr. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Úristen és sosem voltam ilyen tudományos egyszerűen csak fürdök, és még életembe eszembe nem jutott hogy tamponnal tegyem! Mégsem volt soha semmi bajom... Túl van spilázva manapság minden. Igaz zuhanyzónk van, de ha kád lenne igenis beleülnék néha, pedig tisztában vagyok hogy olyankor nyitva a méhszáj.
2010. febr. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Én kádban fürdök. Szép lenne, ha a saját kádamtól kapnék fertőzést...

Szerintem is túl van reagálva ez a téma! Ja, és szappanozni is szoktam, mert a vért az mossa le igazán, én úgy tisztábbnak érzem magam.

2010. febr. 9. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
sztemis túlvan már parázva ezazegész. 24 vagyok, és 15 éves korom óta menstruálok. azóta hazsnálok tampont, és kisgyerek korom óta fürdök, NEM TAMPONNAL, és csak egyszer volt életemben hüvelygombám, de azsem a tampon vagy a fürdés miatt. ja és irrigálni sem szoktam, és intim mosakodót használok, menzeszkor is.
2010. febr. 9. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%

OK! :D

Én meg 54 éves vagyok és 14 éves korom óta menstruálok, 2 gyereket szültem, azért ugye elhiszitek,hogy kicsit nagyobb a tapasztalatom...


Alapvető szabály, hogy vérzés idején NEM ÜLÜNK VÍZBE!!!

Mert igenis a fürdővízben fertőző baktériumok is lehetnek (hiszen lemossuk magunkról az egész napi port, piszkot!) és a csapból folyó víz sem steril.


Az én lánykoromban még törődtek velünk, orvosok világosítottak fel a higiéniai szabályokról, könyveket lehetett kapni a témában (és akkor még mi olvasni is szerettünk)...


Sajnálom, hogy a ti anyukátok nem figyelmeztetett a fürdési szabályokra, én pl. mindig elmondom a 19 éves lányomnak!


Ha nem akartok makacs alhasi gyulladásokkal évekig szenvedni, akkor ti is betartjátok : vérzés idején csak zuhanyozni szabad!!!


(harmadik válaszoló voltam)

2010. febr. 9. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó hozzászólónak! Hogy jön ide, hogy ki szertet olvasni? Micsoda hülye általánosítás ez? Aki fiatal, az már nem szeret olvasni??? Könyörgöm!!!

Különben meg szerintem is nyugodtan lehet fürdeni, vagy zuhanyozni. Csak természetesen. Itt élünk ezen a bolygón már pár ezer éve ha jól emlékszem, és elég sokáig nem volt tampon. Mellesleg a tampon tele van oldószerekkel, vegyi anyagokkal, amiket folyamatosan felszívunk a hüvely bőrén keresztül, ha már itt tartunk! Az mennyivel jobb? De szerintem felesleges túlparázni ezeket a dolgokat.

2010. febr. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
02.22-nwek annyiban van csak igaza, h könnyebben lehet elkapni fertőzést, de nem KÖTELEZŐ. az nem igaz h aki menzeszkor fürdik fertőzést kap. lehet szerencsétlen és télleg. de ez nem törvényszerű.
2010. febr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Èn undorodnék a saját levemben fürdeni,

ebben a pár nappba ki lehet bírni a zuhanyt!

("ott"intim tusfürdövel mosakszom,szappan helyet)

2010. febr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!