Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tudnátok mondani tapasztalatok...

Tudnátok mondani tapasztalatokat petefészek ciszta műtéttel kapcsolatban? Nagyon félek! 17/l

Figyelt kérdés
legkésőbb 2 hónapon belül műtenek a 7 cm-es cisztámmal

2015. jan. 29. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
TEsóm elment akupunktúrára és meggyógyult pedig műteni akarták
2015. febr. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggodj !!! Nekem laparoszkopos petefeszekciszta mutetem volt . Kezdesnek megerkezel a korhazba karszalag kerdoiv adnak keseru teat nem tul jo az ize de turheto aztan attol menni fog a hasaf egesz nap. Nekem ebed utan kellett bemennem a mutet elotti nap es mar nem is ehettem csak a mutet utan. De eszedbe sem fog jutni a kaja. Aztan ejfeltol mar nem ihatsz vesznek vert lefekszel alszol reggel ha nyitott hasi mutetre is keszitenek mert sokszor nem lehet tudni lapar eleg e mert elhuzodhat a mutet es ugy egyszerubb akkor beontest kapsz. En ettol feltem a legjobban de mondhati kellemesebb mint egy vervetel. Aztan zuhany adnak fertotlenitot majd bodito attol jokedved lesz es nem leszel ideges es ugy tolnak a mutobe es ott altatnak el. Kb egy oras az egesz felebresztenek mikor visznek vissza a korterembe ne nagyon igyal csak keveset mert hanyingered lehet . Infuzio ami szinten fajdalommentes es nehany ora pihi alvas utan kiveszik a katetert . Amit a bodito hatasa alatt szoktak felhelyezni igy azt sem erzed. Aztan meg egy napot bent alszol megfigyeles miatt masnap vizsgalat es haza. Pici oltesek lesznek egy a koldokod alatt egy pedig azon az oldalon a hasadon ahol a ciszta van. Egy het utan varratszedes kontroll es kesz ovatosan kell furodni seb koryeket kerulve es pihenni amig a varrat benne van. Egyszerubb mint gondlnad . En nagyon felos vagyok de rajottem kar volt . Jobbulast kivanok,remelem tudtam segiteni.
2015. febr. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen-igen! Nagyon sokat segítettél! Féltem nagyon de így hogy tudom mit fognak tenni velem jobb! Köszönöm! :))
2015. febr. 12. 14:00
 4/9 anonim ***** válasza:
8%
Esetleg nem érdekelne olyan élelmiszer, ami 2 hónap alatt elmulasztja a cisztát?? Ez nem légből kapott, mert egy kolléganőmön is segített és még egy ismerősömön is, aki itt lakik a városban. Szüleidet kérdezd meg!
2015. febr. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 wirukaa válasza:
Megtudhatnám milyen élelmiszerről van szó? Hiszek bennük, mert nekem is egy élelmiszertől tünt el a cisztám. Amennyiben egyről beszélünk, én is bátran ajánlanám.
2015. febr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 wirukaa válasza:
40%
Köszi! Nincs több kérdésem. Nekem is ez az élelmiszer segített. Örülök, hogy egyre többen tudnak a létezéséről, mert egy fantasztikus dolog. Más egészségügyi problémámat is megoldotta, ezért bátran ajánlom még műtét előtt a hölgynek, hogy próbálja ki, mert ahogy nálam elmaradt a beavatkozás, neki is esélye van rá, hogy nem lesz műtét!
2015. febr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

(Remélem még időben írok) Nekem is laporoszkópiás ciszta műtétem volt, csak nekem akut. Ami azt jelenti, hogy reggel iszonyatos fájdalmakra ébredtem, délután már a műtőben voltam... Úgy, hogy semmi előzménye nem volt. Tehát nekem ez a hashajtó tea, zuhany, beöntés(minek?) stb teljesen kimaradt.

Annyit tennék hozzá még a másik hozzászóló részletes leírásához, hogy műtét utáni éjszaka/délelőtt ágytálat kell használnod.... Én legalábbis nem tudtam kikelni az ágyból, és elmenni a mosdóig, mindig szólni kellett a nővérnek. Elég kellemetlen, dehát ha nem tudsz mást csinálni... A műtét után pedig még pár napig csak görnyedve tudsz járni. Legalábbis nekem eléggé fájtak a sebek, mikor felegyenesedtem. Nagyon húzódtak. Kényelmesebb volt görnyedten, lassan járkálni.

De az első pár nap után tényleg nagyon hamar gyógyul, és egyáltalán nem rémes. Én a varratszedéstől is féltem, de negyedannyira sem kellemetlen, mint egy vérvétel. :) 21/L

2015. febr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Jah, és (legutóbbi vagyok)én is 17 voltam a műtét idején. Ha ez számít. (Igaz csak pár hónapra voltam a 18-tól, de örültem neki, hogy nem felnőtt kórházba kellett mennem.)
2015. febr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottad történeted! Még időben írtál. 2 hét múlva lesz a dolog... köszönöm a válaszokat mindenkinek!(alternatív gyógymódokkal próbálkoztam egy évig hiába, úgyhogy már nem nagyon hiszek bennük..)

Igaziból az altatástól rettegek a legjobban, nem is annyira a fájdalomtól.

2015. febr. 21. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!