Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az utóbbi időben nagyon...

Az utóbbi időben nagyon feszült vagyok a menzesz alatt. Korábban csak előtte voltam ingerültebb a szokásosnál. Miért van ez? Tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Harminc éves vagyok, és azt vettem észre, hogy az utóbbi időben menstruáció alatt kész idegbeteg vagyok, teljesen kifordulok magamból. Tudom, hogy nem úgy kellene viselkednem, de nem bírom kontrolálni az érzéseimet. Korábban csak ELŐTTE voltam feszült pár nappal, a menzesz alatt már kevésbé.

Miért van ez? Köze lehet ahhoz, hogy harminc lettem?


És az is változott még, hogy mostanában a menzesz alatt több napon át fáj a hasam/derekam. Korábban ez is "jobb" volt, egy napig görcsöltem, másnap meg mintha elvágták volna. Ma már harmadik napja fáj. Nem csak lelkileg, de fizikailag is rossz a közérzetem.


Egy jó meleg zuhany jót tesz, akkor enyhül a fájdalom, és is nyugszom, na de nem zuhanyozhatok egész nap 5ször... És gyógyszerezni sem szeretném magam, mert nem bízom ezekben a készítményekben, úgy gondolom, hogy rászoktatja szervezetemet a szerekre.


Szerintetek mihez köthető, hogy most változtak a "tüneteim"?

És van valakinek valami jó tippje, mit tehetnék? köszönöm.

30N



2015. febr. 13. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeres mozgás, séta, kocogás, úszás. Nekem ezek váltak be. Nálam is van, hogy ilyen "tüneteket" produkál a menzesz, de ritkán.

24N

2015. febr. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
friss levegő, és pihenés is legyen viszont egy séta azokon a napokon
2015. febr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Igen a séta is jó ötlet, az is segíteni szokott.


Azt nem tudom, hogy ez most a "korral" jár, vagy csak épp rosszabb passzban vagyok mostanában. Lehet, hogy a korral jár, és ezután hárpia leszek minden hónapban egy hétig?? Van ilyen? Ilyenek a nők, hogy csak kemény munka árán tudják kordában tartani az érzéseiket azokon a napokon?


most egyszerre sírok és nevetek magamon :) köszönöm

2015. febr. 13. 17:19
 4/9 anonim ***** válasza:

állítólag ezt komolyan kell venni, és ha egyéb tüneteid is vannak (mellfeszülés, stb) akkor lehet, h érdemes csináltatni egy hormontesztet.

nekem is sajnos vannak tüneteim, és pont jövő héten megyek tesztre.

a ciklus bizonyos napjain lehet csak, erre ügyelj.

2015. febr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló, megkérdezhetem, hogy Neked milyen tüneteid vannak, és hogy hány éves vagy?
2015. febr. 13. 18:13
 6/9 anonim ***** válasza:

szia, van egy hatalmas tünethalmaz, amiből mindenkinél más-más fordul elő.

nekem: mellfeszülés, mellfájdalom, csomók a mellben

méhszájpolipom volt (leműtötték)

menstruációs görcsök,

száraz hüvely

csökkent libidó

pajzsmirigygondok

idegesség

depressziós dolgok

szokásos pms-es lelki tünetek.


most állt össze a kép csak, hogy mindezt okozhatja 1 dolog.

2015. febr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ja és 37
2015. febr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 wirukaa válasza:
Szia! Én több évig küzdöttem ezzel a problémával, és még társult mellé pár borzalmas érzés. Megtaláltam a megoldást, és nagyon hálás vagyok érte. Ma már észre sem veszem, hogy közeledik, minden elmúlt ezért ismét jegyeznem kell a naptárban a várható időpontot, mert nincs előtte tünet :), de az első napokon sem fáj sehol. Ha gondolod privátban megírom nekem mi segített.
2015. febr. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
erre kíváncsi vagyok, írj bátran! :) és köszi
2015. febr. 16. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!