Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hatalmas mióma? Anyukámnak...

Hatalmas mióma? Anyukámnak erős, darabos vérzése van. Voltunk nőgyógyásznál, aki miómára gyanakszik, de csak a vérzés megállítása után tudjuk elkezdeni a vizsgálatokat?

Figyelt kérdés

Mi a legrosszabb, amire számíthatunk? A doktor csak annyit mondott, hogy hatalmas lehet (konkrét méret még nincs).

Ha méheltávolítást javasolna az orvos az milyen következményekkel jár?

Nagyon erős, darabos alvadt vérrel teli és hosszan elhúzódó menstruációja szokott lenni, de nem ennyire.

Szerintetek ha sürgős a műtét, kb mennyi idő, amíg a vizsgálatok lezajlanak és műtétre kerül a sor?

Anyukám minél hamarabb szeretne rajta túl lenni.

Volt már valaki hasonló cipőben?



2015. márc. 4. 22:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Anyukámnak egy gyerekfej méretű volt, igaz, már 20 éve. Akkor kb. egy hét alatt megműtötték, jó nagy vágás volt, de gondolom ma már nem ilyen drasztikusan csinálják.
2015. márc. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszod! Hogy viselte anyukád a műtétet? Anyukám túlsúllyal is küzd, szerencsére egészséges, de tartok a műtét közbeni komplikációktól, meg a felépüléstől. Nálatok hogy zajlott? (ment a zöld kéz)
2015. márc. 4. 22:53
 3/26 anonim ***** válasza:

De hogy akarják elállítani a vérzést?

Megvárják míg magától emúlik?

2015. márc. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2015. márc. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet(ne) embolizálni?
2015. márc. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Írtak Ergam cseppeket + még 1 gyógyszert, ami 10 napon belül csillapítja majd elállítja a vérzést, ha mégsem, akkor egészségügyi kaparásra kell mennünk (vagy ha súlyosbodik a helyzet).

45 éves

2015. márc. 5. 18:23
 7/26 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Egyenlőre még csak a műtét merült fel, mint lehetőség, de reméljük a legjobbakat.
2015. márc. 5. 18:24
 8/26 anonim ***** válasza:
Nekem Esmya gyógyszer leállította ideiglenesen a menstruációt amíg szedtem. A műtét előtt 1 hétig intéztem vérvétel, altatóorvos, stb. A miómám 4,6 cm nagyságú volt, hüvelyi UH-n látta az orvos. Rendes vágásos műtétem volt Győrben, az orvosom csak a miómát vette ki, a méhemet megmentette. Nagyon hálás vagyok neki.
2015. márc. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mi lett
2015. márc. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. A vérzés már kezd elállni szerencsére.

Kedves utolsó! Hogy érezted magad a műtét utáni időszakban? Akadtak valamilyen komplikációk vagy szövődmények műtét után? Mennyi ideig tartott a felépülés?

Remélem nem lesz semmi probléma, nagyon aggódok.

2015. márc. 6. 13:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!