Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi hálapénzt illik adni...

Mennyi hálapénzt illik adni egy nőgyógyászati műtétért?

Figyelt kérdés
Vérzészavarom,hyperpláziám,miómám van. Kilátásba van helyezve egy egészségügyi küret,vagy akár a méheltávolítás is.Egy budapesti kórházban,mennyi hálapénzt illik adnom az orvosnak,altatóorvosnak,beteghordónak,nővérnek ha egynapos küretre megyek be.Illetve,ha nem úszom meg a méheltávolítást,akkor mennyi hálapénzt adjak? Van különbség (hálapénzzel kapcsolatban)aközött,hogy hűvelyi úton,vagy hason keresztűl operálják ki a méhemet? Jó lenne elkerülni,de ha nincs más mód,akkor mennyit kell adnom,hogy normális bánásmódban részesüljek? Előre is elnézést,ha megsértettem most orvost,nővért.Biztos van kivétel,akinél nem számít hogy a beteg tud-e adni hálapénz!
2010. febr. 15. 08:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia én küret esetén 5000-10000 Ft-ot, Nagyobb műtét, laporoszkópos, stb esetén 10000-15000 Ft-ot adnék (adtam is). Szerintem ez sem rossz pénz fél óra-1 óra munkáért. Ennél többet semmikép, de ha nincs otthon sok, akkor ennyit sem kell, ne gondold, hogy elvárják, általában nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon kedvesek és gondosak akkor is, ha nem tudják, hogy kapnak-e valamit. Én mindig csak a legvégén adtam, a kontrolnál, és attól függően is, hogy mennyire éreztem hálásnak magamat. Sajnos elég sok nőgyógyászati tapasztalatom van, de nem rosszak.
2010. febr. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha az altatóorvos a műtét előtt nem konzultál Veled akkor ne adj neki!

A beteghordónak:1000/2000ft.

Nővéreknek: velem nem volt "bajuk" egyáltalán viszont műtét után az egyik nagyon rendes volt, Neki 2000ft-ot adtam.

2010. febr. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. febr. 16. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!