Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hétfő óta antibiotikumot...

Hétfő óta antibiotikumot szedek. Gombásodom?

Figyelt kérdés

az antibiotikumtól (Curam) megy a hasam és a végbélnyílásomnál viszketni kezdett.

már máskor is volt hüvelygombám, akkor is hasonlóan kezdődött.

dokihoz jelenleg nem tudok elmenni, ezért kérdezem tőletek. most is gombás vagyok?



2015. márc. 13. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
A Curam az egyik legerõsebb antib.fõleg ha 1000mg-os! Nos igen ez màr gomba..
2015. márc. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez szinte mindnkinél gombás tünetet okoz, de valamiért az orvosok "elfelejtenek" erre figyelmeztetni.

Nyugodtan menj csak a nőgyógyászhoz ilyenkor, hagyd ott a pénzed és majd kapsz tanácsot, hogy hüvelygomba helyreállítót kell mindig használni az antibiotikumhoz.

2015. márc. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vegyél a gyógyszertárban hüvelyflóra helyreállítót és esetleg Canesten combit.

Figyelmeztetni kellett volna a dokinak.

2015. márc. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem antibiotikum velejárója sajnos a gomba. Ahogy mondjuk az is, hogy az emésztésem felmondja a szoláglatot. Ha nem lenne elég betegség esetén az antib. és az egyéb gyógyszerek költségét elviselni, akkor még vennem kell probiotikumot is, mellé pedig gombára is valamit.

Én a Canestent nem javaslom. Nem azért, mert nem jó, hanem mert én érzékeny lettem rá, így másnak sem ajánlom jó szívvel. Először azt hittem komolyabb lett a fertőzésem, pattanás szerű fehér pöttyeim jelentek meg, azt mondta a doki ez is lehet a gombásodás egy tünete. Amikor másodszorra is a Canesten kombi után jöttek ki ilyen tüneteim, akkor már az volt a vélemény, hogy érzékeny vagyok rá, többé ne használjam.

Azóta ha előjönne mindig Pevaryl kúpot és krémet használok, ezek nekem nagyon bejöttek, gyorsan elmúlasztják a kellemetlen tüneteket. Mellette immunerősítésnek grapefruit mag cseppet iszok, ez is jó rá állítólag.

2015. márc. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Számomra érthetetlen, hogy az orvosok miért nem figyelmeztetnek erre minket!

Természetesen én is így jártam.

2015. márc. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
legerősebb antibiotikum? egy szimpla augmentin? Hm... ahhoz képest szájon át adagolható :D
2015. márc. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Egy időbe nekem is sokszor kijött a gombám. Azonban mióta teafaolajat használok semmi bajom. 6-8 cseppet szoktam cseppenteni a fürdővizembe és üldögélek benne 15-20 percet. Amikor menstruálok a tamponomra teszek belőle egy cseppet. A fehérnemúűdet is lehet vele fertőtleníteni. Egy csepp a bugyiba, pár percet vársz és felhúzod. Sokan a hüvelyflóra helyreállításra a drága 3000 ftos kúpok helyett a "joghurtos tampont" használják és állítólag ez is nagyon hatásos. A teafa gombaölő már a nagyanyáink is ezt használták. Én merem ajánlani kipróbálásra!

2015. márc. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan használhatod a Canestent, az egy széles spektrumú gonbaölő, aminek a legkárosabb hatása az lehet, hogy nem segít!
2015. márc. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!