Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nektek melyik fogamzásgátló...

Nektek melyik fogamzásgátló gyógyszer vált be leginkább?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nagyon egyénfüggő. Jangee-t szedek már pár éve, azonban mostanában változásokat vettem észre magamon és mindenképp váltani szeretnék vagy elhagyni végleg. Csökkent a libidóm, híztam sokat. Nem tudom, hogy maradjak-e a tablettánál egyáltalán. Mindegyik tabletta ilyen hatással lesz már rám? Előre is köszönöm.
2015. márc. 13. 23:27
 1/1 anonim ***** válasza:

32/L


A kérdésedre válaszolva: így utólag egyik sem.



Én 15 éven át szedtem fogamzásgátlót (Tri-quilar, tri-regon, mercilon, marvelon, yadine) egyik sem okozott akkor mérhető problémát, se hízás, se hangulatváltozás... Direkt szakrendelésre jártam felíratni (+ évente egy magánorvosi vizsgálat), hogy minél több orvossal találkozzam, és mindig feltettem a kérdést, hogy biztos jó ez, hogy fogamzásgátlót szedek?.. A válasz mindig megnyugtató volt: persze, sőt, így jobb a szervezetemnek is, a legkorszerűbb készítményt szedem bla bla. (a régi készítményeknél mindig betartottam az évenkénti gyógyszerszünetet is,az újabbaknál már kifejezetten nem kellett, az orvosok szerint az csak ártott volna). Na, tavaly ősszel abbahagytam a szedést, mert lassan jöhetne a baba. A ciklusaim sorban: 26, 28, 31, 33, 37, 39 naposak (egyre elhúzódóbb) és kevés a vérzés is. Ősz óta vizsgálgatnak, egy kalap ... a hormonháztartásom, és a méhfalam is olyan vékony, hogy még ha lenne is peteérésem, és megtermékenyülne, nem tudna beágyazódni. És néznek rám kerek szemmel az orvosok, hogy "hát a fogamzásgátló huzamosabb használata elvékonyítja a méhnyálkahártyát, nem tudta?!".. És amikor kérdőre vontam az orvost, hogy miért nem figyelmeztetett: Ja, hát valakinél nem okoz semmi problémát a fogamzásgátló, valaki meg 6 hónapig nem is menstruál, ha abbahagyja..


Csak azért meséltem el, hogy okuljatok az én hibámból...minden orvos ránk tukmálja, és megnyugtat, amikor meg már baj van, akkor meg néznek rád, hogy de hülye vagy, hogy évekig szedted...és nem egyedi eset vagyok, a barátnőim 90 %-a ugyanebben a cipőben jár, ugyanilyen körülmények között. Ja, nem, mert ők még 30 alatt vannak, és csak 10 éve szedték a gyógyszert.


A lényeg: minden női hormonproblémát kizárólag a ciklus alapján vehetünk észre (mi magunknak), így ha fogamzásgátlót szedünk, az mindent elfed, nem fog "időben" kiderülni, ha gond van, ami meddőséghez is vezethet. Pl. ha nem napra pontosan ugyanolyan hosszúak a ciklusok, már az önmagában vmi problémát jelez, de mindenképp jobb megnézetni. A túl kevés vérzés sem jó, a túl sok sem...

Szóval mindenre figyelni kellene, amire viszont fogamzásgátló mellett nem lehet felfigyelni...

2015. márc. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!