Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 15 éves lányom napközben nem...

15 éves lányom napközben nem szokott pisilni menni, mindig csak reggel és este, azaz egész nap 2-szer keresi fel a mellékhelyiséget, miközben látom rajta, hogy kell neki. Nem tudom megérteni miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Pár éve tűnt fel, hogy sosem látom a lányomat napközben wc-re menni. Megfigyeltem mikor egész nap velünk van, hogy reggel elmegy wc-re, aztán napközben egyáltalán nem, csak késő este, mielőtt lefekszik. Ráadásul napközben bőségesen iszik folyadékot, néha több flakon ásványvizet és üdítőt is lehajt naponta, szóval szó sincs arról, hogy túl keveset inna. Azt sem tudom, hogy bírja ki reggeltől estig... Ami furcsa, hogy időnként látom rajta, hogy pisilnie kell, és mikor megkérdezem, hogy miért nem megy pisilni, azt válaszolja, hogy nem is kell neki, vagy hogy majd mindjárt elmegy, de leül a gép elé vagy egyebet csinál és végül megint csak éjfél körül megy wc-re, ahogy szokott.

Aggódom a lányom egészségéért, nem tudom miért tartja vissza a vizeletét majdnem egy teljes napig, mikor lehetősége lenne elmenni pisilni? Miért jó ez neki? A tanácsaimra nem hallgat. Nem tudom mi tévő legyek?



2015. márc. 14. 00:24
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Ugyanannyi idős vagyok. Én sem szoktam vécézni olyan gyakran sőt lehet hogy furcsán fog hangzani de van hogy kell aztán leülök gépezni és valahogy elfelejtem. Van ilyen nem kell túlreagálni szerintem
2015. márc. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Aggódni nem kell, de azért elbagatelizálni sem szabad. Szerintem ez egy kialakult reflex, vagy inkább beidegződés. Olyasmi, mint mikor a kisgyerek szobatiszta lesz, megtanulja visszatartani a pisit. A lányod esetében ez egy túlzott beidegződés, és más problémákat is okozhat. (Pangó vizelet, vesekő hajlam, stb.) Nem azt mondom, hogy kiskorától megvan, de valamiért kialakult. Érdekes lenne visszafejteni, hogy miből indult ki, és a megoldásban is segíthet. Első körben tudatosítani kell benne magát a problémát.
2015. márc. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha egy kicsit visszatartod, az talán még nem olyan nagy baj, (de az sem egészséges)viszont a lányom pl reggel 6-kor megy wc-re, majd legközelebb néha csak hajnali 2-kor, miközben délután 5-kor már láttam rajta, hogy kell neki.Majdnem 1 napig nem pisil, ez azért más, mint a te eseted. Szóval nem értem ezt......
2015. márc. 14. 00:44
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát korai inkontinenciája lesz ezt nyugodtan mondd meg neki, a hólyagizmai így nem fogják sokáig bírni. Hátha attól észhez tér. Küldj neki cikket a vizelet-visszatartás káros hatásairól.
2015. márc. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak: Próbáltam már tudatosítani benne a problémát, de mindig úgy válaszol, hogy ő tudja, hogy mikor kell vécére mennie, nem gyerek már, ne szóljak bele, hogy mit csinál, szóval nagyon nehéz... Erőszakkal meg úgysem lehet célt érni, azzal csak még rosszabb.....

Fogalmam sincs hogyan alakulhatott ez ki nála, már gondolkoztam én is ezen.

Vajon nem lehet súlyos szervi baja ebből?

2015. márc. 14. 00:51
 6/10 A kérdező kommentje:
Harmadik válaszoló: igen, én is ettől félek, nehogy valami maradandó károsodása legyen. Mutatok majd neki cikket is, ha találok, bár tudom mi lesz a válasz, hogy miért foglalkozok ilyesmivel, hagyjam békén... stb
2015. márc. 14. 00:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

További lehetőségek a probléma okaként:


- Olyan szintű beidegződés, hogy ha akarna, sem tudna pisilni.

- Menstruációval kapcsolatos probléma vagy tévhit. (Bár az nem lenne mindennapos gond.)

- Negatív élmény vagy trauma hatása. (Pl. valaki rányitott a WC-n, mikor nem kellett volna, stb. Talán nem is otthon, hanem suliban.)

- Szexualitással kapcsolatos tévhit. Pl. így akarja erősíteni a PC izmokat a későbbi fokozottabb szexuális élmény elérése végett.

...

2015. márc. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%

nem értem a problémát..

csak elfelejti én is ilyen vagyok érdekesebb amivel elfoglalja magát

nem mindegy neked mikor pisil most komolyan egészséges lány persze hogy nem tetszik neki hogy körülötte pattogsz jó hogy nem pelenkát aggatsz rá szegényre

2015. máj. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Részben arról van szó, hogy elfelejti, részben pedig arról, hogy lusta kimenni. Ez utóbbi teljesen egyértelmű. 16 éves lány vagyok, tavaly még rengeteget gépeztem, és megmondom őszintén, sosem szerettem felkelni előle. Ugye tudjuk, hogy a számítógép előtt rohamosan szalad az idő, általában ha eltelik egy óra, mi azt tíz percnek érzékeljük, ebből a szempontból pedig nem is kell magyarázni, miért nem szeret valaki "húszpercenként" felkelni.
2015. okt. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Progirl1412 válasza:
37%
kevés vizet iszik? lehet az a baj
2016. dec. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!