Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bartholin cisztára milyen...

Bartholin cisztára milyen gyógyszert és milyen kenőcsöt adnak, hogy elkerülhető legyen a műtét?

Figyelt kérdés

2002 óta folyamatosan visszatérő Bartholin cisztám van.

Borzalmasan nagyra nőtt, fájdalmas, akinek volt ilyen, tudja miről beszélek.

Szeretném ha lehet elkerülni a műtétet, de most érzem, hogy megint begyulladt a tömlő.Nagyon fontos lenne tudnom milyen kenőcs vagy gyógyszer esetleg milyen ülőfürdőt segíthet.


2010. febr. 17. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Ezen csak műtét segíthet. Menj el nőgyógyászhoz, hogy minél előbb túl legyél rajta. Rövid, maszkos altatásban végzik, kis metszés a gyulladt résznél, eltávolítják a gennyet, kiöblítik betadinnal, vagy hyperollal (esetleg mindkettővel), tesznek be egy gézcsíkot, hogy ne záródjon be a seb, utána 1-2 nap kórházban, közben átöblítik párszor, vagy csak fertőtlenítik, majd kiveszik a gézcsíkot mielőtt hazamész, és ellátnak tanácsokkal, hogy többször ne alakuljon ki. Dolgoztam nőgyógyászati osztályon, láttam már párszor ilyeneket...
2010. febr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Voltam már műtéten,de mint írtam,többszőr kiújúlt sajna :(

Ha jól olvastam a neten, akkor csak a végleges mirigy kivétel a megoldás.


Én ezt is kértem,de nem csinálják meg.Miért?

2010. febr. 18. 12:57
 3/3 anonim ***** válasza:
53%
Az a gond, ennek a mirigynek megvan a maga funkciója, ami főleg az, hogy szex közben váladékot termel, ami síkosít... Na hogyha ezt kiveszik, akkor ez a dolog nem történik meg, és szárazon szexelni...háááát....nem biztos hogy olyan jó. A kérdésnél nem írtad, hogy volt már műtéted, azért írtam az előző hozzászólásnál le, hogy ez hogyan történik. Szerintem erre nincs semmi kenőcs, vagy gyógyszer, mert ha lenne, akkor senkit nem kellene megműteni.
2010. febr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!