Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt olyan, aki meggyógyult...

Van itt olyan, aki meggyógyult a magas tesztoszteronból? Nő vagyok. Kérlek olvasd végig.

Figyelt kérdés

Januárban magas tesztoszteront állapítottak meg. Az egyik leleten 2,5 a másikon 2,79 volt. A határ 2,6 volt. Egyetlen tünetem a hajhullás volt. Mindent kivizsgáltsk, kizárták a pcost, 2 orvosnál is voltam. Hasi és hüvelyi ultrahangon is, 2x is. Volt pontos menszeszem és peteétésem is.

Szeretnék meggyógyulni. Nagyon bánt, azóta tönkre mentem bele idegileg, lelkileg, súlyos depresszióval és önértékelsi gonddal küzdök. Én így elfogadni nem tudom magamat, ne is mondja senki.

Mire számíthatok? Természetesen, ha kezelik?


2015. márc. 27. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
szia! ugyanezzel küzdök jelenleg én is, hasonló értékekkel, de emellett a DHEAS és androsztendion szintem is magas (naná, hogy mindkettő androgén hormon). nekem is hullik és egyre zsírosabb a hajam, de gyerekkorom óta szőrös is vagyok. Ciklus rendben, peteérésem van, progeszteronom nagyon jó lett. Attól, hogy nincs petefészekcisztád és rendben van a ciklusod, még lehetsz inzulinrezisztens (én az vagyok). Végeztess terheléses cukor ÉS inzulin vizsgálatot, ha még nem volt. Vannak még magas tesztoszteronnal járó mellékvese rendellenességek is, ezt is ki kellene zárni. Ha fogamzásgátlót adnának neked, az sajnos csak a tüneteket fedi el, meggyógyulni nem fogsz sajnos (általában azt javasolják először)...de ne aggódj, bármi is a baj, utána lehet járni. Képzelheted nekem milyen az önértékelésem kb. 7-8 éves korom óta tartó szőrösödéssel, most meg jött hozzá a hajhullás-zsírosodás-korpásodás is. Ezen kívül más tünetem nem volt, mégis ott figyel az inzulinrezisztencia... Remélem megoldódik a problémád, ha gondolod írhatsz privit is :)
2015. máj. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia. A súlyoddal volt gond?
2015. máj. 22. 13:10
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát Magyarul akkor ebből nincs gyógyulás, mert az IR gyógyíthatatlan betegség.......
2015. máj. 22. 14:18
 4/4 anonim ***** válasza:
súlyommal sosem volt gond. 161 cm, 50 kg vagyok. valóban nincs gyógyulás, ami engem is elkeserít, de kezelni lehet. szigorú diéta + mozgás + gyógyszer. nekem gyógyszert még nem adtak, a diétához meg nincs mindig lelkierőm.
2015. máj. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!