Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy lehet kibírni a candida...

Hogy lehet kibírni a candida diétát?

Figyelt kérdés
Mit tegyek ha tudom hogy szükséges betartanom, de egyszerűen úgy érzem beleőrülök? Nagyon nehezen tudok olyan mennyiségben enni mint előtte, mert a lehetőségek annyira lecsökkentek, szinte semmi készételt nem lehet megenni, nekem pedig alig van időm főzni. Folyton éhes vagyok, kaják járnak a fejemben, semmire nem bírok koncentrálni. Két és fél hónapnál tartok, de úgy érzem teljesen kiégtem és már nem is akarok meggyógyulni, csak hadd ehessek újra bármit amit akarok. Másoknak hogy van ehhez akaratereje? Kollégista vagyok ráadásul, közös konyha van, közös fürdőszoba, úgy érzem minden körülmény csak nehezíti a gyógyulásom. Alapból vékony alkatomhoz még öt kilót fogytam mióta ezt csinálom, mert nem tudom eléggé jól megoldani. Az iskolatársaim, környezetemben élők is csak hergelnek, folyton kínálgatnak, meg jó helyekről mesélnek, hogy hol mit lehet enni, és nagyon rosszul esik. Olyan is mond ilyeneket aki tud a bajaimról. Ha feladom, mi lesz? Előbb utóbb úgyis mindenki meghal, gondolom annyira hamar nem pusztulnék bele mint mondjuk egy rákba. Így is alig élveztem még az életet, maximalista vagyok mindenben, kivéve ezt a diéta dolgot, teljesen kikészít lelkileg. Az evésben eddig örömömet leltem, most már az sem maradt. Mivel vegyem rá magam hogy kitartsak még? Szinte csak a barátom miatt csinálom, a saját egészségem sajnos már szinte hidegen hagy...
2015. márc. 30. 22:23
 1/9 anonim válasza:
Nehezen. De ne add fel,mert megeri!!!! En majdnem egy evig csinaltam,a fel karom adtam volna egy fel kifliert. :) Aztan en sutottem a kenyeret,kenyerformaban hogy olyan legyen,mintha....igazabol ra kell erezni,de vegig nehez. Azota is tapasztalom az elonyet,mert bar nekem ez 7 eve volt, de azota minden csokimsuti,udito ital ehetetkenul edes,nem birom!!! Elotte meg egy tabla csokit betoltam egyulto helyemben. Kitartas,jo lesz!!! Miert kell egyebkent,ha meg szabad kerdezni?
2015. márc. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Elso vagyok. En eskuvoben is voltam a dietam alatt...hat ne tudd meg. A rantott hust meghamoztam,csak zoldseg,csak viz. Probalj jol lakni,nem efezni ehseget,pl sozott uborka,tok jol eltelit,paradicsom hagymasan. Sutottem kekszet ragcsanak,az is elyomja az ehseget. En 47 kilo voltam 160 centimhez. De megerte. Meg 1x megcsinalnam ha kellene. NE ADD FEL!!!
2015. márc. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tavaly nyáron bedurvult a candidám, azért kell csinálnom :/ Előtte még nem volt gyanús, két éve jött ki először látványosabban, egy csúnya mandulagyulladásra antibiotikumot kellett szednem, aztán volt némi szünet. Tavaly mikor összejöttem a barátommal elmentünk nőgyógyászhoz mert az óvszer miatt ismét kellemetlen tüneteim kezdtek lenni, a doki fogamzásgátlót írt fel, és utána elszabadult a pokol. Valószínű olaj volt a tűzre =( A barátom paleo étrendre esküszik, mielőtt összegyűlt volna a pénzem a gyógyszeres kiegészítésre, már azzal készültem én is. Szóval hellyel-közzel már tart igazából fél éve, hogy semmi gabonát, cukros dolgot nem eszek. Csak a candida kezeléssel egyetemben a gyümölcsökről is le kellett mondanom és addig az volt kb az egyetlen olyan kaja, amit suliba könnyű volt szállítani és nem kellett hozzá órákkal korábban felkelni/vagy előző este éjjelig főzni =( Az elmúlt pár hétben pedig már többször is bűnöztem, mert képtelen vagyok tartani a gyümölcstilalmat. 47 kg vagyok 170 centis magassághoz, ami már nagyon rossz =( alapból olyan 50 körül szoktam lenni. Mindenki meg van rémülve otthon hogy lefogyok a diétától, a szüleim meg elég szkeptikusak és szűkös az anyagi keret is, mert nem hisznek benne hogy ez segíteni fog rajtam, suli mellett pedig nem tudok dolgozni. Próbálok kitartani, köszönöm, csak most nagyon sok minden húz le egyszerre. Ráadásul a félresiklások miatt folyton bűntudat gyötör, hogy egy vagyonba kerülnek a gyógyszerek, a kaja is drágább, én meg elszúrom...
2015. márc. 30. 22:51
 4/9 A kérdező kommentje:
A második választ csak most látom. Komolyan csodálom a kitartásod! Kicsit szégyellem is magam hogy itt picsogok hogy iskola, meg koli, de nehéz. Az a baj erősen élvezeti evő voltam mindig is. Fokozatosan hagytam el régi kedvenceket, azt már pl sikerült elérnem hogy a csoki nem hiányzik, se a péksüti, se a kenyér, zsemle. Nálam inkább az okoz nagy gondot hogy ez a rengeteg macera egyrészt már láthatóan a tanulmányaim rovására megy, másrészt hiába főzök/sütök naponta több órát, mindig éhes maradok estére :/ A kiesett időmre gondolva meg úgy érzem bedilizek ha emiatt leromlik majd az átlagom.
2015. márc. 30. 22:58
 5/9 anonim válasza:
En a gyumolcstilalmat eros tulzasnak tartom. Azt en nem tartittam,csak a nagyon cukrosakat nem ettem,banan,dinnyebol kevesebb. Es hidd el,en is bunoztem es ugyanilyen lelkiismeretfurdalasom volt. Mar nem emlekszem mit lehet,mit nem. Pl egyel rizstejjel fozott tejberizst v grizt,boseges fahejjal!! A fahej gombaolo!!! A rizstej jo,sot a zabtej is finom. De csak igy megfozve,nem amitalak :) ja en 2 eves kisgyerek mellett csinaltam.
2015. márc. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 candidamentesen válasza:
Ne add fel! :) Candida diéta alatt is lehet jókat enni, igaz a lehetőségek korlátozottabbak, de nem lehetetlen, az első 2 hónapban én is majd meg bolondultam. A marcsipan.hu-n vannak fent diétás receptek, plusz a webshopban meg is veheted a hozzávalókat, nekem sokat segített. A pizza volt nekem ami a legjobban hiányzott.
2015. ápr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Együttérzek veled!!

Én már lassan két és fél hónapja csinálom, de igazán rendesen csak kb másfél hónapja, mert sokáig nem volt nekem tiszta, mit lehet, mit nem, kísérletezgetnem kellett, ráadásul változott is a helyzet, mert menetközben laktóz-érzékenység is kijött, pár hete.

Először én is azt hittem, beleőrülök, mert én iszonyatosan édesszájú voltam, ha egy nap nem ettem csokit, akkor már hiányom volt.

Most úgy érzem, azért is kaptam ezt az élettől, hogy kicsit "jó útra térjek".

Én annyiban szerencsésebb vagyok, hogy saját lakásban lakok, és munkám mellett heti 2 szabad délutánom van, mikor nekiállok főzni (de akkor tényleg kb annyit csinálok kimerülésig). Nekem inkább az volt a problémám, hogy totál fantáziátlan vagyok főzés terén -- legalábbis eddig.

Aztán nemrég találtam egy iszonyat jó candida diétás receptes oldalt, azóta olyan jókat eszem, hogy nagyon élvezem :)

Ezt szívből ajánlom neked is nagyon, van közte sok egyszerű recept:

[link]


Egyébként tényleg ha egyszer betárazol jópár ritkább alapanyagból (pl. xillit (cukorhiány pótlására ezt lehet!), köles, karob, rizslisz, rizstej stb), utána sokkal könnyebb. Nekem most külön rekeszem van ezeknek a konyhában.

Tegnap meg ma köleses fasírtot ettem salátával, és nemrég kipróbáltam a kókuszos keksz receptet (nem amelyikben zab van, hanem a rizslisztes recept), és annyira jó volt, hogy ma is sütöttem egy adaggal, sőt, egy külön tepsivel karobosan is (ez kakaó-pótló), és olyan, mintha kókusz-kocka sütit ennék, nagyon jól pótolja! :)

Hét elején meg csirkét grilleztem oliva olajban, mindenféle zöldségekkel, és fűszerekkel csodákat lehet tenni. Ajánlom hogy szerezz be kakukkfüvet, oregánót (az kifejezette öli a gombát!), bazsalikomot, rozmaringot, sok-sok fokhagymát (az is gombaölő!), meg amihez kedved van. Nagyon fel tud dobni alap kajákat.

Én nagyon sokat tanultam már eddig is ebből, és végre azt érzem az utóbbi időben, hogy jókat eszek, ha fárasztó is.


A gyümölcsöt szerintem se kell túl szigorúan venni, valami azért kell. Én úgy iszok facsart narancslevet, hogy facsart citrommal mixelem, eszek még zöld almát, fagyasztott erdei gyümölcsöt (ezt például jó zabkásába vagy köleskásába tenni, pici xillittel), és ritkán banánt, mondjuk heti egyszer-kétszer. De savanyú almát minden nap viszek a munkahelyre, ebédig azt rágcsálom meg a sütött kekszet.

És én nem hiszem, hogy ha egyszer bűnözöl, a nullára mész vissza, ez egyszerűen nem logikus. Persze attól függ, mivel bűnözöl, de hacsak nem tolsz magadba egész nap csokikat meg nem tudom, akkor nem a nulláról kezded megint.


Én már ott tartok, hogy mikor majd elmúlik, akkor is meg fogok tartani szerintem sok dolgot ebből a diétából. És furi érzés, hogy bemegyek a boltba, és úgy nézek körbe, hogy jé, mennyi minden tele van "mérgező" cuccal! És veszek ott max tojást meg barna rizset meg kókuszreszeléket, aztán kimegyek a bolt előtti zöldségeshez, és ott veszem meg a dolgok nagyrészét.


Még egy tipp a könnyű kajákhoz:

durum-tészta (módjával szabad!) joghurttal (én már csak laktózmenteset azt is, ha másnap nem dolgozom, akkor jó fokhagymásan!)


És szerintem ne hanyagold el, ha nem irtjuk ki, egyre jobban terjedhet, és akkor sosincs vége, nagyon sok helyen támad. Nekem másfél hónapig felfázásom volt, akármit szedtem rá, sokszor alig tudtam aludni miatta, utána pedig alig tudtam dolgozni a fáradtságtól...

Na meg, ami a legjobban aggasztana, ha így maradnék: teljesen rá lennék utalva a röghözkötésre, sehová nem tudnék elutazni pár napnál többre, mert sehol semmit nem ehetnék, max a nagyon jó éttermekben (ahol nem használnak ételízesítőket) egyszerű kajákat... Mindig haza kéne térnem főzni.

Azért ettől a függéstől meg akarok szabadulni, ez is ad erőt.


És még pár dolog, amit én nem olvastam egyik diéta listában sem, úgy kellett magamnak kitapasztalni: nagyon vigyázz az E330 (citromsav) adalékkal!! Senkinek nincs tőle baja normális esetben, egyedül aki érzékeny az élesztőgombára (=candidások mind). És nagyon sok dologban benne van!


Hú, jó hosszú lett! Na de kitartást, szurkolok nagyon! :)

2015. ápr. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos a barátom végül a héten dobott is, mert nem bírta tovább, hogy szexuális téren használhatatlan vagyok. Beleszeretett másba. A betegség már lassan tönkreteszi az egész életemet, és szerintem ideje feladnom, mert hasztalan küzdöttem érte végig. Azért köszönöm a tanácsokat, nektek sok sikert.
2015. ápr. 19. 15:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy vagy azóta?
2016. nov. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!