Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Olyan hölgyek segítségére...

Olyan hölgyek segítségére lenne szükségem akiknek volt már veseköve (vagy homok). Hogy derült ki? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Történetek, és tanácsokat várok. Akinek volt hasonló tapasztalata/ ért hozzá kérem segítsen!


Hónapok óta fájdalmaim vannak odalent, először felfázásnak hittem, de mivel folyamatosan újra megjelent, általában csak úgy spontán (pl amikor egész nap bent voltam a házban, nem fáztam, mégis jött az a fura idegesítő érzés), és a menstruációim sokkal fájdalmasabbak lettek, elmentem nőgyógyászhoz, de mindent rendben talált.

Viszon azután is folyamatosan jelentkezik a dolog, és egyre durvábban... Ugyhogy jött a vizeletvizsgálat, hátha azzal van baj. Ki is derült: vizelet fertőzés. Erre szedtem gyógynővényes kapszulákat ééés antibiotikusot is! De semmi.. pár nap múlva úgyanúgy visszatért...

Mostanában már éjszakákat nem alszom a fájdalomtól vagy attól a borzasztó vizelési ingertől, miközben 2 cseppet tudok csak kipréselni magamból, és utána csak rosszabb.


Elkezdtem olvasgatni és a tüneteim megegyeznek a vesekő miatt szenvedők tüneteivel, bár ahogy hallottam/akinek volt azt mondja sokkal fájdalmasabb és nem is tartott hónapokig.



2015. ápr. 5. 23:36
 1/8 A kérdező kommentje:
A petefészeim is nagyon fájnak, úgy érzem, főleg ilyenkor menstruáció előtt/közben. Épp most van meg, azért nem tudok menni, meg ugye az ünnep is... De kedden-szerdán tervezek urológushoz menni, majd nőnógyászhot, de addig nyugtasson meg valaki, mert már nem tudom mit gondoljak...
2015. ápr. 5. 23:40
 2/8 anonim ***** válasza:

szia, nekem van vesekövem, de fájdalmat nem okoz. szerencsére még sosem görcsölt be. néha érzem a vesémet, de azt nem nevezném fájdalomnak, inkább kellemetlen. viszont nagyon gyakran felfázom, és nem is tudják igazából kikezelni a felfázást, vagy ha kikezelik, utána szinte rögtön megint felfázok.

úgy is, hogy mondjuk nem is érzem, de a lab. teszt kimutatja.

ezen kívül igazából nincsen tünetem.

2015. ápr. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A vesekövet nem érzed amíg nem görcsöl,nincs tünete. Ha begörcsöl akkor úgyis mentőt/orvost kell hívni annyira fájdalmas. A vizelet véres, a vesegörcs után. Nekem volt kávébarna is az alvadt vér miatt. Neked valami húgyuti fertőzés ilyenem is volt. Nézz utána aneten valami gyógytea van rá,én is azt ittam attól elmúlt,nem tért vissza. Sok gyógyteát igyál.
2015. ápr. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem nőgyógyászati cucc,menj el urulógushoz.
2015. ápr. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A vesekö okozta görcs nagyon fájdalmas és visszatér amig a kö nem ürül ki.Nem vagyok orvos de nálad valoszinü valahol elakadt a kö és gátolja a vizelet elfolyását.Ebböl következik,hogy pang a vizelet amiben elszaporodnak a kórokozok és tartos vesegyulladást csinálhat,ezért az állando fájdalom.Urologus,rtg,uh.Ne várj a veséd is leállhat,nekem ezt mondta anno az urologus.Jobbulást!
2015. ápr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyél minden nap 5-6 pitypang szárat!

Lehetőleg a még virágzóét (sárga), ne a már elvirágzottét (szétfújható pihés)!

Keserű, de pár hét után meg fog oldódni minden vesekő problémád!

A vesekő okozta fájdalmakhoz képest a keserű íz kibírható és fel fogja oldani a követ!

Anyámnak ez használt, egy Maria Treben nevezetű nő írta könyvből olvasta még vagy 20 éve...

2015. ápr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már csak azt nem értem, hogy miért mindig akkor jön elő legjobban amikor menstruálok...?!
2015. ápr. 7. 21:08
 8/8 anonim ***** válasza:
en is folyton felfazom pedig melegen oltozom es odafigyelek.Nalam ez mar augusztus vege ota tart sokat kellett pisilnem alig jott valami fajtak a veseim majd meg orultem mar semmi nem hasznalt se a teak az ulofordok de az antibiotikumok sem a tenyesztesen nem talaltak bacit. azatan egyszer csak homokot talaltak nalam. kaptam rowatinexet meg fajdalomcsillapitokat amik par hetig hasznaltak most meg megint elojott a menstruaciom elejen. hanytam es gorcsolt a vesem a doki nem latott semmit ugy hogy jovoheten kontrasztanyagos rontgenre megyek es folyton adogatom le a vizeletmintakat. naéam ez kb minden evben elojon sose tudjak h mi a bajom aztan 3-4 honap mulva elmulik. szerencsere most talaltam egy lelkiismeretes dokit talan vegre utana jarunk a dolgoknak. amugy psziches oka is lehet a gyakori vizelesi ingernek :/ nagyon rossz dolog ez. probald elterelni a gondolataid es keress egy nagyon jo dokit! jobbulast!
2015. okt. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!