Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba esetén a páromat...

Hüvelygomba esetén a páromat mivel kezelni, meddig és hogyan?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 6. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Általában azzal, amivel te vagy kezelve.

Legjobb a szájon át szedhető gyógyszer mindkettőtök számára, de ha mondjuk neked az orvos hüvelykúpot írt fel, meg mellé valamilyen kenőcsöt, akkor azzal a kenőccsel neki is kennie kell magát.

És az egész kezelés alatt kerüljétek a nemi élet minden formáját.

2015. ápr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És ha nem ír(t) fel kenőcsöt?

Amúgy milyen szájon át szedhető gyógyszerek vannak?

2015. ápr. 6. 21:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem írt fel kenőcsöt és valóban gombás fertőzésről van szó, akkor megteszi a Canesten kenőcs.

Szájon át szedhető gyógyszerből pedig van többféle különböző hüvelyi fertőzésekre, viszont ezek vénykötelesek. Azért jobbak, mert nem áll fenn a veszélye, hogy helyi irritációt okoz, mint pl. a kúpok, hüvelytabletták, ha netán pont menstruáció előtt jön elő a fertőzés, akkor míg egy kúpot olyankor nem tudsz használni, a gyógyszert akkor is beveszed.

De ami a leglényegesebb, hogy gyakran a hüvelyi fertőzés nőknél, mivel rövid a húgycső, könnyen feljuthat a húgyutakba és nemcsak hüvelyi, hanem húgyúti fertőzés is kialakulhat ennek következtében, amire egy kúp nem hatásos, míg a gyógyszer az egész szervezetben, így ott is hat.

2015. ápr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Többször is volt már hüvelygombám,de eddig szájon át szedhető gyógyszert nem is ajánlott az orvos,csak valami használhatatlan kúpokat:(

Tudnál mondani pár ténylegesen hatásos tablettát?Ha következő alkalommal megyek orvoshoz,esetleg tudnám neki mondani hogy a kúp mellett amit felír,szeretném ha olyat is írna.

2015. ápr. 6. 21:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha gyógyszert felírnak, akkor nem kell mellé hüvelykúp, max. használsz mellé kenőcsöt a külső területre, hogy amíg nem fejti ki teljesen a hatását a gyógyszer, addig ne kínlódj a kellemetlen tünetektől.

Amúgy csináltak neked valaha hüvelykenet tenyésztést? Mert ha nem, akkor kéne. Mert lehet, hogy csak hasára üt az orvos, azt mondja, hogy gombás fertőzés, pedig lehet, hogy nem az, vagy ha az, akkor olyan fajta gomba, amire az adott kúp nem hat, vagy valamilyen kevert fertőzés.

A tenyésztésből meg mindez kiderül.

Illetve használtál kezelés befejezése után hüvelyflóra helyreállítót? Ugyanis sokszor a hüvelyflóra felborulása miatt is visszajön az állandó gombás fertőzés. Ilyet meg kapsz vény nélkül a patikában.

Gyógyszernevet meg nem igazán mondanék, mert nyilván neked az a megfelelő, amilyen kórokozód van.

Ha legközelebb ilyen gondod van és elmész orvoshoz, kérj hüvelykenet tenyésztést és szájon át szedhető gyógyszert. És talán akkor előbbre jutsz, mint így. Illetve ha mondod, hogy van párod és élsz nemi életet, akkor kérj a részére is kezelést, általában egyébként szoktak is adni.

2015. ápr. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem csinált tenyésztést az orvos,csak elmondtam hogy ez meg ez a problémám,ő meg erre felírt valamit és elküldött azzal,ha nem múlik el menjek vissza.Ami vicces,mert 3 héttel előre kell időpontot kérni:( Mint írtam most fogok menni.Ahogy javasoltad,kérni fogok tenyésztést is mert ő magától tuti nem fogja felajánlani.Viszont azt nem tudom,ennek mennyi az ideje?Így is sajnos 2. hete várok arra,hogy mehessek,majd arra is még heteket?Már nagyon elegem van és nem bírok így meglenni,kezelés nélkül.


Kérlek azért írd le annak vagy azoknak a tablettáknak a nevét!Úgy legalább lenne fogalmam róla,mit ajánlana az orvos.


Az eddigi válaszaidat meg nagyon nagyon szépen köszönöm,már eddig is rengeteg hasznos dolgot mondtál!:)

2015. ápr. 6. 21:38
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem menj el másik orvoshoz! mi az hogy meg se vizsgál???
2015. ápr. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

utolsó vagyok, nekem utoljára ezeket írta fel plusz antibiotikumot mert általában akármilyen fertőzés vagy gomba van írnak fel gyógyszert!!!

2015. ápr. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!