Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mire utalhat friss vér a...

Mire utalhat friss vér a székletben? Hámsérülés lenne? 29 éves vagyok, nő.

Figyelt kérdés
Nem nagy mennyiség, nincs annyi amennyi pl menzi alatti nagy vécével távozik. Ahogy kitörlöm, utána nem levedzik, nem vérzik, csak közvetlen nagy vécé alatt illetve törlésnél. Szorulással küszködök egy ideje. Alapjáraton nem érzek ott fájdalmat, csak mikor nyomni kell kifelé a székletet. Olyan érzés, mintha törött magokat nyeltem volna le és karmolnák belülről a végbelemet. Nemrégen volt egy megfázásom amire Kuram Duo tablettát kaptam,de abból csak 3 szemet tudtam bevenni, mert erős viszketés alakult ki tőle a végbél környékén, és erős hasmenés. Pár nap kellett mire az megjavult. A hasmenés után viszont jött a szorulás, és az amúgy is meggyötört végbelemet még jobban megkínozta. A székletem színe egészségesen barna, az állaga is, szaga is normális, csak az eleje keményedik meg és akkor újra vérzik. Napközben semmi bajom vele, nem fáj. Pisilésnél mikor az izmaim elengednek akkor feszül kicsit, de semmi mást nem tapasztalok. Nem fogytam, nem vagyok fáradékonyabb mint szoktam lenni, nem görcsölök, nincs hányingerem nem is hányok, nem szédülök, viszont sokat stresszelek. Szexuális behatolás nem történt ott, még soha, így ezt is kizárom mint okot. Dudort nem érzek és kívülről sem látszik semmi, nem is érzik semmi.

2015. ápr. 9. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

No para. Ez aranyér vagy kisebb repedés. Rostos étrend, sok folyadék. Gyógyszertárban kapsz rá krémet vagy ha bátrabb vagy kúpot. Egy-két hét alatt helyrejön, ha az étrended be tudod állítani.

Fontos, hogy ne erőlködj a WC-n. Akkor menj el amikor már nagyon kell és csak "engedd". Jobbulást, túl leszel rajt.

2015. ápr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy aranyér vagy egy hajszálér pattant el.
2015. ápr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2015. ápr. 9. 11:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Végbélrepedés. Tuti. Egyél rostos ételeket, hogy a székleted is mindig puha legyen! Így gyorsan be tud gyógyulni a sérülés és kevesebb esélyed lesz rá, hogy megint berepedj.
2015. ápr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Belső aranyér lehet.

Nekem is volt már nemis egyszer véres a székletem, és volt hogy közbe napokig annyira görcsöltek a beleim hogy majdmeg kegültem.

2015. ápr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Aranyér lehet de azért menj el urológiára.
2015. ápr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!


A se..gg problémákkal nem az urológushoz szoktunk menni. Proktológus a helyes szakterület.


Amúgy meg kérdező, nyugi. Ha odafigyelsz a székleted állagára a következő időszakban, semmi problémád nem lesz!

2015. ápr. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!