Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 18 éves kor alatt hány hónapos...

18 éves kor alatt hány hónapos korig lehet abortuszra menni?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 18. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
12hétig
2015. ápr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy tudom 18 eves kor alatt lehet 18 hetes korig is.
2015. ápr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

A terhesség a 18. hetéig szakítható meg, ha az állapotos nő korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen; terhességét neki fel nem róható egészségi ok, illetve orvosi tévedés miatt nem ismeri fel korábban, vagy az egészségügyi intézmény, illetve valamely hatóság mulasztása miatt haladta meg a terhessége a 12 hetet.

A terhesség a 20. hetéig (a diagnosztikus eljárás elhúzódása esetén 24. hetéig) szakítható meg, ha a magzat genetikai, teratológiai ártalmának valószínűsége az 50 százalékot eléri.

A terhesség az időtartamától függetlenül megszakítható a terhesség akkor, ha az állapotos nő életét veszélyeztető egészségi állapot teszi ezt indokolttá, illetve a magzatnál a szülés utáni élettel összeegyeztethetetlen rendellenesség áll fenn.


Részletek: [link]


Mivel a 18 év alatti korlátozottan cselekvőképesnek számít, ezért tehát a 18. hétig.

2015. ápr. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
8%
Barcsak ne kapnal orvost aki elvegezne az abortuszt.Gondolkozz egy eletet szakitassz meg.Ez olyan mintha gyilkolnal.Az ilyen engem nagyon elszomorít.Tudom hogy most banod hogy mit tettel meg hogy teherbe estel de viseld a következményeket es valalld a gyereket.Gondolj bele ha anyadek annakidejek elvetették volna akkor te most nem lennel itt.Te miert tenned meg ?Gondolkozz el kicsit kerlek szepen :(
2015. ápr. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az első három válaszadónak köszönöm, h a kérdésemre válaszoltak!


A negyedik válaszadónak és az "értelmiségi házaspárnak", akik levélben kerestek meg üzenem, hogy nem áll szándékomban semmilyen babát elvetetni, ugyanis nem rólam van szó. Legközelebb ha valaki kérdez valamit, arra válaszoljanak, főleg ha nem is ismerik a dolgok hátterét! Egy szóval nem mondtam, h abortuszra szeretnék menni, de egyből jönnek az örökbe fogadással, meg hogy szüljem meg a gyereket. Mindössze egy videót láttam, amiben egy 15 éves kislány terhes volt, 18 hetes elmúlt, és azt mondta, h már nem veszik el tőle a gyereket. Ezért tettem fel a kérdést.

2015. ápr. 21. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!