Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 3 hónapja fogamzásgátlót...

3 hónapja fogamzásgátlót szedek. Eddig anyu azt mondta nem volt a családban semmilyen betegség így a gyógyszert is ez alapján írták ki. Ma kiderült, hogy anyámnak 19 évesen trombózisa volt. Ez örökletes betegség lehet?

Figyelt kérdés
Nem kellene tovább szednem a gyógyszert? Az orvosom nem tud fogadni így tőle most nem tudok kérdezni.
2015. ápr. 21. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne szedd. A hajlam örökölhető. A trombózis maga egy fajtája a vérrögnek. Ha anyud 19 évesen kapta meg akkor nem hiszem, hogy neked hiányzik. Az én bogyóm betegtájékoztatója is hosszasan regélt a vérrögről. Sajnos ez a rizikó benne van amennyiben megvan a hajlam rá.

Aztán tudsz beszélni az orvosoddal majd ha tud fogadni, úgy tudom a hajlamot vagy mit vérből meg tudják nézni. Az eredménytől függően vissza lehet majd térni rá.

2015. ápr. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, ahogy az első válaszadó írta! Ez komolyan kell venni! Beszélj a dokival és ha legyint, hagyd ott, menj máshoz! Nekem sokkal távolabbi rokonomnak volt trombózisa, mégsem szedhetek. Ki kell deríteni, hogy örökölted-e. Ha nem, akkor lehet, hogy szedheted.
2015. ápr. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Örökölhető, bár nem feltétlenül örökölted.

Ki kellene deríteni, hogy anyukádat vizsgálták-e rendesen a trombózis után. Kiderült-e, hogy valamilyen genetikai rendellenesség okozta nála, vagy "csak" az életmódja (=túlsúly, mozgásszegény élet, dohányzás, fogamzásgátló ezek mind önmagukban is emelik a trombózis esélyét genetikai faktor nélkül is).


Azért lenne jó tudni, mert ha valakinél fel is merül a trombózishajlam gyanúja, akkor csak a leggyakoribb genetikai okra, a Leidenre szűrik, a többire nem.

2015. ápr. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát... lehet, hogy nem szedném.
2015. ápr. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne szedd, ez örökletes!


Amúgy sem jó a fogamzásgátló, sok lányt vágott tönkre szervileg, pedig kis h.tartalmút szedtek. Most kéthavonta jönnek, meg újabbak is, hogy csináljunk velük valamit, mert

- nem jön meg

- össze vissza

- féléveket kimarad, vagy egy hónapig is mensiznek

- hormonzavaruk lett...

2015. ápr. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!