Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Drága betétek és tamponok?

Drága betétek és tamponok?

Figyelt kérdés

Szerintetek nem felháborító hogy ilyen dolgokért elkérnek ennyi pénzt?

Mármint az rendben van hogy nem adhatják ingyen,de ha egy sz*r minőségű betét kikerül pl.10-15 Ft-ból,akkor egy jobb minőségű miért kerül mondjuk 50-60....stb. Ft-ba???

Az lenne akérdésem hogy csak engem idegesít ez,jó persze nem akarok tüntetni az utcán hogy ADJÁTOK OLCSÓBBAN A BETÉTET VAGY TAMBONT!!!De mégis.

Vagy ott van sok szegény ország ahol azért nem mennek a lányok iskolába ,mert nincs betétjük vagy tamponjuk,és ez lehet ,hogy nem tűnik nagy gondnak ,de igen is az.Mert azok a lányok/nők akik annyit hiányoznak nem tudják azokat megtanulni mint férfitársaik....(És tudom kicsit elkalandoztam,ezért bocsi.Ja és nagyon köszönöm szépen azoknak akik elolvassák ezt és én nem bánom ha azt írod,hogy te nem értesz velem egyet,de ha kérhetem akkor ne bunkó módon fejezd ki magad.)



2015. ápr. 22. 18:49
 1/8 anonim válasza:
aha szerintem teljesen igazad van, bár nekem hálistennek nem igazán kell használnom szinte semennyire. azért az durva hogy tényleg van oylan ország ahol nemtudják megvenni
2015. ápr. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod,és örükök hogy egyetértesz velem. :D
2015. ápr. 22. 18:59
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Szia! A különböző termékek, így a betétek, tamponok árát is sok tényező határozza meg. Az egyik az előállítási költség. Ide nem csak a közvetlen gyártási költséget kell érteni, hanem pl. annak a tervező mérnöknek a fizetését is, aki azokat az erős nedvszívó anyagokat kitalálta, amikből vékony, de mégis sok vért felszívni képes tampont lehet gyártani. Ugyanígy meg kellett tervezni egy mérnöknek a betét formáját, hogy jól illeszkedjen a helyére. A tamponoknál is van tervezési költség, ott még pluszköltség a sterilitás biztosítása (a tamponok ugyanúgy sterilek, mint pl. a műtőkben használt felszerelés). A jobb minőség bizony több tervezési és gyártási költséggel jár. Valószínűleg a jobb minőségű termékekre még rájön pluszban némi reklámköltség, a szép színes hívogató csomagolás költsége - de enélkül honnan tudnád, hogy az a jobb? Ezért az is szükséges. Mondanám, hogy ha szerinted lehetne olcsóbban ugyanilyen jót gyártani, akkor nyiss egy gyárat. Talán betétek esetén ez még működne is. De ha nem is tudsz gyárat nyitni, gondolj arra, hogy hányan gyártanak már most is ilyesmit. Ha ki tudnák hozni kevesebből az ugyanolyan jót, hidd el, kihoznák.
2015. ápr. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát köszi hogy válaszoltál,nagyon hasznos volt! :)
2015. ápr. 22. 19:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Én mindig a legolcsóbbat veszem, és eddig semmi gáz nem volt belőle - jó, az egyik kibontása hlyén van megoldva, beleőszülök, mire sikerül, de amúgy nincs TSS-em, és a csere is ugyanolyan érzésű...


A legtöbbször itt is a csomagolást fizeted meg.

2015. ápr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi!Igen ,sajnos.
2015. ápr. 24. 06:29
 7/8 anonim válasza:
Habár én nem vagyok lány de egyetértek veled. Sok ilyen termék van ami drága de muszáj megvedd. Felháborító de sajnos nem lehet mit tenni.
2015. máj. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen ,ez szomorú!! Köszi a válszod!
2015. máj. 20. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!