Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szabálytalan alakú csomót...

Szabálytalan alakú csomót találtam a mellemben. Mik a lehetőségek?

Figyelt kérdés

Volt már pár éve egy csomó ugyanott, az egy ütés folytán alakult ki, vettek belőle biopsziát, aztán lassan szinte teljesen elmúlt. De az elmúlt hetekben érzékeny volt érintésre az a mellem, néha picit fájt, és most vettem észre, hogy egy fura, szabálytalan alakú csomó (?) van ott, ahol régen az a zsírnekrózis volt.

A héten kérek időpontot nőgyógyászhoz, meg ultrahangra, mert most eléggé megijedtem. 27 éves vagyok. A családomban előfordult mellrák...

Volt valakinek hasonló? Hogy végződött? Valaki biztasson, mert be vagyok tojva.


2015. ápr. 25. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:

utóbbi időben több csomót találtam, fájdalmasat is meg fájdalmatlant is.

valamelyik tejmirigy volt, valamelyik ciszta, valamelyik fibroadenóma, és szerencsére nincs baj.

2015. ápr. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Orvoshoz kell menni,minél hamarabb.
2015. ápr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, ma belejelentkezem ultrahangra.


Első, neked milyen vizsgálatok voltak? Mennyi idős korodban történtek ezek a dolgok?

2015. ápr. 27. 07:03
 4/5 anonim ***** válasza:
37 évesen. UH volt és amiből kellett, abból aspirációs citológiai vizsgálat. de én magamnak vettem észre, 2 nőgyógyásznál is voltam (más ügyben), akik tapintásra semmit sem vettek észre, sőt, az egyiknek még szóltam is, hogy van valami, de azt mondta, hogy azzal nem kell foglalkozni...
2015. ápr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Voltam ultrahangon, semmit nem találtak, még a régi csomó is harmadára ment össze. Húsz percet nézegette a doktornő, de semmi rendelleneset nem látott. Azt mondta, kisebb-nagyobb érzékeny csomók teljesen normálisak, a legtöbb nőnél jönnek és mennek.

Szóval most eléggé megkönnyebbültem.

2015. ápr. 28. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!