Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi alapján ír fel egy orvos...

Mi alapján ír fel egy orvos egy adott fajta fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Először fogok gyógyszert szedni, nem tudom mi alapján dönt majd.
2010. febr. 21. 22:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha van elképzelésed, hogy melyiket szeretnéd, akkor azt fogja felírni. Fiatal lányoknak általában a leglacsonyabb hormontartalmút írja. Az én dokim pl. megnézi a testalkatot is, mert a teltebb lányoknak a több ösztrogént tartalmazót írja...
2010. febr. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs hogy melyiket szeretném. Honnan tudnám, hogy nekem melyik válna be? Erősebb testalkatú vagyok és 25 éves.
2010. febr. 21. 23:04
 3/17 A kérdező kommentje:
Ez tényleg így "megrendelésre" menne, hogy én mondom meg meilyket írja fel? Ennyire csak nem bízza rám a doki...
2010. febr. 21. 23:06
 4/17 anonim ***** válasza:

az orvos is találomra írja fel a foggátlót.

a vizsgálat ugyanis egy vérvételből és egy kenetvételből áll. a vérvétel arra való h a májfunkciókat ellenőrizzék, azaz h a máj bírni fogja-e a foggátlót, ugyanis a foggátló a májban bomlik le. esetleg még nézhetnek a vérvételből gyulladást is a szervezetben. ennyi. a kenetvétel pedig rákszűrésre való, ugyanis ha az eredmény rossz, foggátlót nem szoktak felírni, előbb kikezelnek. nos ennyi, ami a vizsgálatból kiderül. ha vki nem végzi el ezeket a vizsgálatokat, hanem felírja a foggátlót olyan húde nagy kárt nemtud okozni. kivéve akkor, ha vki évekig szedi úgy, h nemjár mellette nőgyógyászhoz. de feltételezem a nők többsége jár nőgyógyászhoz.


az a hiedelem jár itt a lányok körében h a nőgyógyász a vérképből ír fel foggátlót. ez egy hatalmas marhaság. a nőgyógyász a vérkép és vizsgálat után ugyanúgy találomra ír fel egy foggátlót, mint vizsgálatok nélkül.

ha a nőgyógyászunk nem végzett vizsgálatokatm, nemkell kiverni a balhét, nyugodtan ellehet kezdeni szedni. 2-3 hónap múlva pedig látogassunk el a háziorvosunkhoz, és kérjünk beutalót vérvételre, azzal az indokkal h fogamzásgátlót szedünk. ez amúgy mindenkinek ajánlott lenne, még azoknak is, akiknél volt előtte vérvétel. ajánlott ugyanis megnézni, hogy a májunk hogyan reagál a fogamzásgátlóra. akinek előtte vettek vért, és elkezdte szedni, annál előbbutóbb ugyanúgy kialakulhat májrendelenesség, szóval ajánlott elvégezni ezt minden évben akik foggátlót szednek.

a másik, hogy járjunk nőgyógyászhoz. végeztessük el becsületesen az évenkénti szűréseket, és ott fényderülhet azokra a rendellenségekre amiket a foggátló okozhat, függetlenül attól h volt-e előtte vizsgálat, vagy nem.

a 3. h figyeljük a jeleket. ha vmi nem a megszokott módon működik, ne féljünk orvoshoz menni, és ne legyintsünk a tünetekre. a foggátló ugyanis nem játék és ha nem figyelünk magukra, komoly gondokat is okozhat.

2010. febr. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Két hónapja voltam rákszűrésen, szóval ezzel nem lesz gond.
2010. febr. 22. 08:31
 6/17 anonim ***** válasza:
akkor hasraütésre. elmondod neki ha vannak problémáid, v igényeid, pl rendszertelen a menzeszed, vagy erősek a görcseid, vagy sok a pattanásod stb és majd gondol egyet és azt írja fel, ha testileg egészséges vagy
2010. febr. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%
EGY NORMÁLIS ORVOS ELKÜLD VÉRVÉTELRE MEG VIZELETRE ÉS CSAK UTÁNA DÖNT HOGY SZEDHETED-E... FÚÚÚ ANYÁM NEM TE NEKED KÉNE VÁLASZTANOD...
2010. febr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem is én fogok választani, ennél normálisabb orvosom van.

Utolósnak: kapcsold ki a nagybetűs írást, nagyon zavaró így olvasni. Köszi!

2010. febr. 25. 12:07
 9/17 anonim ***** válasza:
amúgy nyugodtan választhatsz teis, ha nem javasolja, úgyis mondja. túlsok különbség nincsen a foggátlók között, 3 és egyfázisúak között van csak különbség, valamint a hormontartalomban.
2010. febr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
És én miből tudnám hogy nekem melyik lesz jó? Vagy hogy mi a különbség közöttük?
2010. febr. 25. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!