Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy éve szedek fogamzásgátlót...

Heni1204 kérdése:

Egy éve szedek fogamzásgátlót és soha nem felejtettem el bevenni, de most két héten belül kétszer is. Nem tudtam mit csináljak az első után, úgyhogy szedtem tovább, de pár napra rá megjött és azóta is megvan. Valaki tud okosat mondani?

Figyelt kérdés
Múlt csütörtökön maradt ki az első, aztán most pénteken a másik, a vérzés pedig nem marad abba. Mit kellene tennem? Hagyjam abba és várjam ki az egy hetet? Vagy ha már folytattam a szedést, akkor szedjem be ezt a levelet és utána tartsam meg a szokásos egy hét szünetet?

2015. ápr. 27. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:

állítsd be a telefonon emlékeztetőt :)


egyébként az a legbiztosabb(pl hasmenést is el lehet vele kerülni),ha lefekvéskor veszed be, tehát ott tartod az ágyad mellett,ahol van óra is.


tehát 2 szemet kihagytál,akkor annyi, ha azokat nem pótoltad, a maradékot szedd rendesen,tartsd meg a 7napos szünetet és ha pecsételést tapasztalsz,akkor az ennek a bakinak lesz a jele


elvileg nincs semmi probléma,mivel már 1éve szeded, nem leszel ennyitől terhes.

2015. ápr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Egyet értek az elsővel!


Nálam is volt ilyen "kimaradt egy tabi kétszer is" sőt egy héten belül- amikor abba hagytam egy kicsit,akkor már az első hónapban volt peteérésem.- és nem volt baj,nem estem én sem teherbe "ennyitől".


Nyugodtan elszedheted a levelet,megtarthatod a szünetet és kezdheted a következőt a szokásos időben. Ha akkor is fennállna a probléma,(amit kétlek,de ha mégis) akkor keress fel egy nőgyógyászt.

2015. ápr. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az a baj, hogy be van állítva a telefonon az emlékeztető, de így is sikerült elszúrnom :/ Akkor szerintetek most ha szombat óta megint szedem rendesen, akkor egy hét után is szükség van még kiegészítő védekezésre?
2015. ápr. 28. 14:34
 4/5 anonim válasza:

1 éve szedsz fogamzásgátlót. Az,hogy 2 nem egymás utáni napon elfelejtetted,még véd.

Akik fogamzásgátlót szednek,csak az első hónapban kell 7 napot várni a tabletta hatására,utána már a második hónaptól nem kell kivárni a tabletta szedésének 7. napját a védettségig... Tehát mivel 1 éve szeded és most csak a szokásos 1 hetes szüneten van,így ha elkezded szedni,nem kell más módon is védekezni.

Remélem érthetően sikerült írnom. :-)

2015. ápr. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. ápr. 28. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!