Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogmosás után szájszárazság?

Fogmosás után szájszárazság?

Figyelt kérdés
Fogmosás után nagyon kiszárad a szám, szinte úgy érzem h megfulladok ha nem iszom egy korty vizet.. Próbáltam több fogkremet is (fluorosak) demmindegyiknél elojott.. Most viszont egy gyermekfogremet hasznalok amibe csak szinte egy fluor szarmazek van csökkentett mennyiségben és ez mintha csak nagyon kicsit szaritana.. Lehet ez allergia??
2015. máj. 6. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy allaergia lenne. Sajnos valaszt nem tudok adni a kerdesedre, legalabbis amivel sokra mehetnel, viszont en is ugyanigy vagyok sokfele fogkremmel. Utana innom kell. Volt mar olyan fajta ami utan nem volt ilyen erzesem de elfelejtettem mar melyik marka...kiserletezz tobbfelevel, hatha talalsz olyat ami jo.
2015. máj. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg fogkrém helyett szódabikarbónával fogat mosni. Szórj egy kis műanyag pohárba szódabikarbónát. Vizesítsd mg a fogkefét. A fogkefét nyomd bele a szódabikarbónába. Ezzel mossál fogat úgy, mintha fogkrémmel tennéd. Sokkal jobban tisztítja a fogakat és nem l esz tőle száraz a szád sem.
2015. máj. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Talán mert a fogkrém szárít? Jó pattanásra... :D

Ha allergiás lennél, akkor kiütéseid lennének, fulladnál.

Mindegyik szárít. Szerintem nem csak te szoktál inni fogmosás után, mondjuk én nem egy kortyot, hanem egy egész pohár vizet, és jól esik. Amúgy elég folyadékot fogyasztasz?

2015. máj. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szódabikarbónát nem használhatok mert elszínezné a fogszabit :D vizet meg kicsit többet is fogyasztok a kelleténél néha :D 2-3 liter simán. Egyébként köszönöm a válaszokat
2015. máj. 6. 20:01
 5/8 A kérdező kommentje:
Fulladni meg fulladok rendesen és a nyalkepzodesem is nagyon beindul nem tudom mi lehet.. Most a gyermek fogkrém hal istennek eletet ment :D
2015. máj. 6. 20:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Az édesítőszerek tudnak ilyen szájszárazságot okozni, nem a fluoridon múlik.
2015. máj. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A fluorid miatt, nekem is állandóan kiszárad. Előtte semmi, megmosom, és öblítés után két mp-cel már sivatag... :D
2015. máj. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, te most milyen fogkrémet használsz?:D
2015. máj. 7. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!