Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első menzesz és tampon?

Első menzesz és tampon?

Figyelt kérdés

13,5 éves vagyok, most jött meg az első menzeszem. Nem túl erős a folyás, kibírtam az éjszakát 2 tisztasági (nem rendes egészségügyi) betéttel.

De nem volt túl kényelmes. Tampont szerettem volna használni. Volt is itthon, mini Facelle. Kezet mostam, kibontottam, ahogy írták. Feltettem a lábam a wc-re, de valahogy nem tudtam ellazulni.

Elkezdtem feltolni, de feszített. Folytattam, mert tudtam, hogy elsőre nehéz, de csak nem lett jobb, és egy idő után nem jobb lett, hanem egyre kellemetlenebb. Végül kihúztam.

Most akkor nem tudok tampont használni?

Venni fogok ob-t, de most csak ez volt itthon. Az ob jobb?

Melyik nap próbálkozzak újra? Ma van a 2. Nap (tegnap este jött meg)

Tanácsok?



2015. máj. 8. 07:25
 1/10 anonim ***** válasza:
A tampon egészségtelen.
2015. máj. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen. Ha 2 óránként cseréled nem.

de a betét idegesít. Meg érzem, ahogy kifolyik a vér.

utálom :'(

2015. máj. 8. 07:56
 3/10 anonim ***** válasza:
sajnos ez ilyen :( nem vagy egyedül
2015. máj. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egészségügyi betétet tegyél be ilyenkor, ne tisztaságit. Ha kényelmetlen volt, akkor rosszul tetted be.
2015. máj. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Még annyit, h ha kevés volt a vérzésed, emiatt is lehet. Tuti egyébként, h menzesz? Anyukáddal beszéltél erről?
2015. máj. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egészségügyi, mert egy tisztaságis akciónál simán összevérezhetsz mindent, ha istenesen megindul.


Tampont meg... én szüzen nem tudtam feltenni, a Facelle pedig alapból szr (nagyobb és "száraz"), én most dobtam ki fél dobozzal, mert legerősebb napokon is mintha megerőszakoltam volna magam cserekor.

Akkor olyant vegyél, ami silk touch borított... nekem a Naturella pl. sokkal jobb, mint az ob.

2015. máj. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Aker *910945* válasza:
én is szenvedtem a tamponokkal amíg szűz voltam. nekem a Naturella vált be a legjobban.
2015. máj. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azért használok tisztaságit, mert egészségügyi csak 2 van itthon

így azt megtartom suliba/vészhelyzetre

aztán hétvégén veszek.

a tampont pedig nem is tettem fel teljesen, megpróbáltam, de nagyon kellemetlen volt, így nem is toltam tovább.

a facelle nekem se volt szimpatikus, alig bírtam kibontani, száraz, és a mini is elég nagy

Úgyhogy hétvégén veszek naturellát, és ob-t is

kipróbálásra

2015. máj. 8. 15:15
 9/10 A kérdező kommentje:

#5-ös

amint megláttam, hogy véres a fehérneműm, azonnal mentem anyához

és igen, tutira az. Kaptam betétet, meg tanpont is

és az ob-t fel tudtam tenni :)

Úgyhogy mostmár minden ok.

Köszi a válaszokat

2015. máj. 9. 08:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is az ob mini használt a legjobban:D
2015. jún. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!