Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csinál egy nőgyógyász?

Mit csinál egy nőgyógyász?

Figyelt kérdés

Leírná valaki egész pontosan a nőgyógyász vizsgálatának menetét? Miket fog használni és mit csinál velem? Van bármi fájdalmas része? Illetve van bármi olyan eszköz aminek a használata igényli hogy bedugja a hüvelyembe, csak mert rettenetesen szűk.

18/L



2015. máj. 8. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a fájdalom a legrosszab az egészben, hanem az a végtelen kiszolgáltatottság, amit ott és akkor érzel. Javaslom a női orvost, az azért erősen mérsékeli ezt.
2015. máj. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok nő, de annyit azért tudok, hoyg nem feltétlen kell bármit is a hüvelybe dugdosni.

Attól függ, hogy mi a panasz, mit kell vizsgálni.

A szűkösséggel meg nem érdemes foglalkozni, mert ezek az eszközök úgy vannak tervezve, hogy ne okozhasson problémát.

Szűz lányok esetében pedig úgy gondolom nem végeznek behatolással járó vizsgálatot, csak indokolt esetben.

29/F

2015. máj. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Jobb ha nőhöz mész,ha szégyenlős típus vagy és hosszú felsőbe mész.

Az orvos előbb beszélgetni kezd veled,kérdezgetni fog,akár hogy mikor volt első mensid,van e problémád,ha szűz vagy köupzöld vele.


Ha szűz vagy és semmi bajod nincs akkor az első sexuális együttlét után ajánlatos elmenni orvoshoz!


Beszélgetés után szól hogy a vizsgálóàgyhoz fáradj át,ott alul le kell vetkőzni,bugyit,cipőt,nacit levenni,zokni fenmaradhat.Ágyra fel kell feküdni,lábad a lábtartóra tenni.Az ágy végébe kell lecsúszani.


Szűzeket több módon is megvizsgálhat az orvos.H7velyi uton 2 módon és végbélen keresztül is.


Megvizsgálhat úgy is mint a már nem szűzeket,akkor ezt írom le először.Hüvelyi úton:

1.

Az orvos kesztyűt húz,egy ujjával a hüvelyedbe nyúl és másik kezével a hasad alulról egészen felülig végig nyomkodja.Ekkor a méh fekvését tapintja ki.(mindkét hüvelyi vizsgálat így kezdődik)majd a szűzekre is van kifejlesztve kacsa(csak ekkor ez rugalmasabb,vékonyabb eszköz,)ezt a hüvelyedbe teszi majd ezt széttudja nyitni,ekkor jobban belàt a hüvelyedbe és egy pálcikával mintát vesz,majd pálcikát kivesz és alul öltözhetsz is fel.

Legyen a bugyidba tisztasági betét mert mintavétel utàn pici vérzes napokig lehet.


2. A másik hüvelyi uton vizsgálat,szintén ujjával hüvelybe nyúl,hasat nyomkod de itt nincs kacsa,csak pálcikát hadznál,hüvelyedbe teszi megforgatja és kész.


3. Vêgbêlen keresztüli vizsgálat igen fiatal lányoknál,egynujját a popsiba teszi ennyi,áttapogatja.


A nőgyógyász ezen kívül hasi és hüvelyi ultrahangot is végezhet,ezt kérésre vagy ha külön fizetnek többnyire akkor végzi el.Hasinàl természetesen a hasadon egy skennelhez hasonló eszközt húzkod végig,a hasad zselés anyaggal bekenni es a monitort nêzi,hüvelyin meg a hüvelyedbe tesz egy vêkony eszközt és azt mozgatva nêzi a monitort.De mondom ez kérdésre:+ pénzért történő vizsgálat.


Ha alul megvizsgált az orvos és felöltözhettél alul néha megkérhet(én ezzel meg nem találkoztam,csak ha én kértem nézte meg)megkérhet hogy a melled is mutasd meg,áttapintja.



Ha magán rendelésre mész akkor sok orvosnak az interneten a vizsgáló szobáról,a tarifákról is van fen ismertetője,orvosról is van kêp,kis bemutatkozás.Én maszekhez járók ő pl kipostázza a leleteket,nem kell hozzá 2 hét múlva elmenni az eredményekért.


Ha van freemail címed és a 18 betöltötted és you tube-on regisztrálsz akkor ott nőgyógyászati videot is meg tudsz nézni!!!

2015. máj. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!