Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan készüljek fel jóval...

Hogyan készüljek fel jóval előre a terhességre?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok nagyon fontos nekem a család és én is szeretnék persze. A gyerek vállalást nem lehet elég komolyan venni elvégre egy új életről van szó és szeretnék hozzá értőket tapasztalt anyákat megkérdezni ők hogyan készültek fel a terhességre?


Gondolok ezalatt arra , hogy milyen életmód javasolt a leginkább a terhességre való felkészüléskor és hasonlók de lényegében minden érdekel!


24-25-26 éves korom körül terveztem a kis babát ha minden feltétel adott úgy érzem testileg is akkor állnék készen addig viszont csak növelni akarom az esélyét hogy egészséges kisbabám lesz.


Előre is köszönöm a válaszokat:)



2015. máj. 13. 08:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az első, legeslegfontosabb lépés a megfelelő apa kiválasztása, a jó házasság, párkapcsolat. Az egészségi dolgok ezután jönnek fontosságban. Az általános egészséged legyen jó, ne légy elhízott, se csont és bőr, sportolj rendszeresen. A terhesség általában megterheli a derekat, hátat és gyakran enyhe, de maradandó lúdtalpat okoz. Tanuld meg és gyakorold a helyes testtartást és lúdtalp ügyben is ellenőriztetheted magad. Vitaminokat, ilyesmit elég pár hónappal az előtt elkezdeni szedni, hogy próbálkozni kezdtek.

2015. máj. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ügyet Lenke ***** válasza:
Az első az, hogy ne parázd túl, nem kell évekkel előtte készülj és stresszeld magadat miatta. A terhesség egy természetes életfolyamat, legyél egészséges, az apa is, legyél kiegyensúlyozott, lehetőleg nem stresszes, nyugodt. Ha túlparázod annak csak negatív vonzata van. Éld az életed normálisan és majd ha közel kerülsz akkor figyelj majd magadra.
2015. máj. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én annyit készültem rá hogy letettem a cigit meg elkezdtem folsavat szedni. Évekkel előtte viszont nem kell. :) ha nem cigizel. Mert az idő amíg kiürül, nagyon sok. De minél tovább cigimentes valaki annál jobb. Persze rendszeres mozgást sem hátrány beiktatni, az sok másra is jó. Tudod itt egészséges életmódról van szó ami nem csak a terhesség miatt fontos.

Anyagilag a legjobb ha dolgozol két évet és stabil a munkaviszonyod. Párodnak is fontos a stabil munkaviszony. Nyilván egy környezetet ki kell alakítani addig, saját lakás vagy ház. És persze mindennekelőtt egy stabil párkapcsolat.

2015. máj. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a komenteket örülök a megerősítésnek az elképzeléseimben és az új hasznos információknak:) Sokat segítetek evvel továbbra is szívesen fogadom az élményeket véleményeket tanácsokat :)
2015. máj. 13. 11:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha netán cigiznél, azt abba kell hagyni, és persze inni sem lehet a terhesség alatt semmit sem.
2015. máj. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A leges leges legnagyobb feltétele. Egy egészséges és potens kemény férfiassággal rendelkező férfi, aki nagyon meg tudd dug.i!!!!!!!!!!!
2015. máj. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kérlek titeket a vulgáris megfogalmazástól tartózkodjatok még olvasni is rossz. Minden esetre köszönöm szépen az újabb válaszokat is!:)
2015. máj. 17. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!