Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló injekció?...

Fogamzásgátló injekció? Tapasztalatok? Pro és kontra?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves fiunk, és nem tervezünk neki testvért. Most hüvelygyűrűt használok, ami havi 3400 Ft. Ezért jutott eszembe, hátha olcsóbb lenne az injekció, amivel ráadásul nem kell minden hónapban foglalkozni, 3 havonta receptet íratni.
2015. máj. 21. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Gázos, mert nem tudod hogy csak működik, vagy éppen teherbe estél... Egyébként spirál...
2015. máj. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Miért az injekció hatása alatt nincs menzesz?

A spirált a dokim nem javasolta.

2015. máj. 21. 20:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért nem javasolta a dokid? Mit mondott?
2015. máj. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a dokim minden módszert felvázolt. Az injekcióról azt mondta, hogy a leglutrisabb. Lehet, hogy nagyon jól beválik, és semmi baj nincs, de lehet, hogy nem, és nem tudnak mit tenni, mert a gyógyszert akkor nem szeded tovább, ha gond van, a spirált le tudják venni, gyűrűt ki tudod venni, de ez az injekció csak idővel kopik ki. Egyébként 9-12 hónapig véd a terhesség ellen,de hogy biztosra menjenek a gyártók, ezért javasolják a 3 hónapot, mert úgy a tuti. De nem ürül ki teljesen három hónap alatt, így panaszokat további is tud okozni. De hozátette, hogy valakinek meg nagyon bejön, semmi baja nincs tőle. Én viszont inkább a spirál mellé tettem le a voksomat és abból is hormonmenteset választottam hosszú érv-ellenérv sorolás után a dokimmal közösen.
2015. máj. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!