Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 30-feletti nők ti voltatok...

30-feletti nők ti voltatok már mammográfián?

Figyelt kérdés

Nagyon fájt a bal mellem és szorongtam mi lehet velem, megkértem a sógornőm kísérjen el mammográfia vizsgálatra,neki nem volt panasza de rábeszéltem csináltassa meg a vizsgálatot,ha már úgy is elkísér.

Szerencsére nekem csak a hormoningadozás okozta a kellemetlen panaszokat és szerencsétlenségre viszont a sógornőmnek daganatot találtak a mellébe.

Próbálok lelet önteni belé,kicsit haragszik a világra,talán rám is,de talán még időben kiderült.

A kérdést csak azért írtam ki,hogy aki még nem volt menjen el erre a vizsgálatra,mert nem mindegy mikor derül ki ha esetleg gond van.



#nők egészsége #mammográfia #mell.emlő probléma
2015. máj. 21. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Én 27 éves vagyok, de kértem beutalót, mert én is és az orvos is érzett tapintással csomót a mellembe.

Elmentem, természetesen csak uh-s vizsgálatot csináltak, viszont semmit nem találtak.

Amit én illetve, az orvos éreztünk, az a szoptatásból "marad" mirigyek voltak. Ugyanis fél éve hagyta abba a lányom a szopást.


Úgy voltam vele, hogyha baj van és valóban annak tudható be a csomó, aminek, akkor inkább most derüljön ki, minthogy ne foglalkozzak vele (várva, hogy majd elmúlik) és esetleg már késő legyen.

Nem hiába hangsúlyozzák mindenhol, hogy az időben felismert daganat gyógyítható.

A sógornődnek meg kellene értenie, hogy örüljön neki, hogy kiderült a probléma.

Ez akár az életébe is kerülhet. Akárhogy is nézem, én pl. nem szeretnék még 27 évesen meghalni. Főleg olyan betegségben, ami a 21. században már gyógyítható. Végső fázisban eltávolítható.

2015. máj. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mammográfiát 40-45 alatt NEM csinálnak, mert nincs értelme. A szövetek elrendeződése miatt megállapíthatalan szinte bármi is belőle.

Ultrahangot KELL csináltatni ez alatt a kor alatt.

2015. máj. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!