Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kinek volt részleges vagy...

Kriszet kérdése:

Kinek volt részleges vagy teljes méheltávolítása?

Figyelt kérdés
Szeretném, ha megosztanátok velem a tapasztalatokat, akár pozitív, akár negatív. Képtelen vagyok dönteni. 46 évesen olyan problémám van, hogy rendkívül erősen vérzek, szó szerint! Voltam küreten, azóta a második menstruációm telik, de senkinek nem kívánom ezt a poklot, amit átélek. Csak ülve tudok meglenni, ahogy felállok szó szerint csurog belőlem. Szedek vérzéscsillapítót, ami nem használ, eddig háromfélét írtak fel. A munkahelyemen is alig tudok létezni, nem tudok sportolni, tervezni, kirándulni mert ha megjön nem akar elmúlni! Norcolutot szedek jelenleg, de úgy látom nem bír el a problémámmal. Rengeteg vért vesztek. Szedek vasat, vitaminokat marokszám nyelek le gyógyszereket, a normaflore éppen csak elviselhetővé teszi az életem..ez így nem élet. Mellette borzalmas görcseim is vannak, amik eddig nem voltak! Voltam több nőgyógyásznál is... szerintük ez eléggé normális a klimax idején. El fog múlni, majd valamikor, legyek türelmes. Nincs cisztám, miómám, semmim. Tudni szeretném mi történne, ha kivetetném a méhemet teljesen, vagy részlegesen úgy, hogy a petefészkek megmaradnak. Olvastam borzalmas dolgokról, más meg azt írja, hogy élete legjobb döntése volt. Kérem csak az válaszoljon, aki érdemben tud hozzászólni, azaz átesett ilyen műtéten!!!!! Hálásan köszönöm!

2015. jún. 7. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia,nekem volt tavaly novemberben 40 évesen.Mire vagy kiváncsi?

Nekem rosszindulatú daganat miatt vették ki,de semmyilen problémat nem okozott ,klimaxos tüneteim se nagyon vannak.

2015. jún. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia, igazából az érdekelne tapasztaltál-e bármi rossz dolgot a műtét után? Szexuális életedben sem? Olvastam, hogy egy ilyen műtét után nem ritka a hüvelyfal beesése például, de ennél cifrábbakat is olvastam. mennyi idő alatt épültél fel, tudsz-e sportolni stb? Előre is köszönöm a válaszodat!
2015. jún. 8. 09:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Mennyi ideig szokott tartani?

Esetleg menj el még egyszer küretre aztán ha akkor

sem lenne jobb még mindig gondolkozhatsz

2015. jún. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Piccolának: márciusban el sem akart múlni, csak dőlt belőlem, a 23-ik napon mentem küretre. Áprilisban kimaradt, májusban a 14-ik napon kezdtem szedni a Norcolutot, mert nem volt ciklusom. Most úgy nézem végre elmúlt magától (borzalmas három napom volt. Igazából annak a küretnek sem örültem, de tudtam szükséges, és az eredményem negatív, nincs semmi bajom. Leginkább az zavar, hogy egyre fáradtabb vagyok, gyengébb, és a munkahelyemen sem tudok teljesíteni, bár teljesen megértenek, ha muszáj pihenhetek pár napot, csak ez nem megoldás, mert nem tudom meddig fog tartani. Barátnőm majd két évig szenvedett így, teljesen kikészült mind fizikailag, mind lelkileg. Ezért keresnék valami végleges, és hatékony megoldást.
2015. jún. 9. 08:36
 5/6 anonim válasza:
51 éves vagyok hasonló problámával. Nekem már 2-szer volt kaparásom. Valószínű, hogy méheltávolítás lesz a vége.
2015. júl. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem július 9én volt méheltávolító műtétem mióma miatt, ami több mint 10 centis volt. A méhnyak és petefészkek maradtak. Kb olyan tüneteim voltak, mint neked, de nekem a mióma miatt. Most gyógyulgatok, mivel hasi vágásom van, nem emelhetek, semmi megerőltetőt nem csinálhatok. Azt tudom, hogy életem legjobb döntése volt, semmi fájdalmam nincs és hála égnek, nem is vérzek. Továbbiakat még nem tudom, majd csak hat hét után :-) Mindenképp keress fel újból orvost, mert ez nem normális.
2015. júl. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!