Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire fertőző a clamydia?...

Mennyire fertőző a clamydia? Biztos, hogy átterjed a másik félre is?

Figyelt kérdés
Nem monogám kapcsolatban élek, ergo van egy állandó kapcsolatom, mellette viszont lefekszem mással is. Nos valószínûleg ettől a férfitől fertőződtem meg, viszont állandó partneremnek nem tudom átadtam-e, neki semmi baja. Neten nem találtam infót erről, csak hogy kezeltessük mindkét felet.. most akkor?

2015. jún. 8. 07:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
2015. jún. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Nem közvetlen az első link a Chlamydiára, itt van:



Chlamydia trachomatis ellenanyag kimutatás


Ár: 4000 Ft

Negatív Eredménykiadás: 5-8 munkanap


A vizsgálat jelentősége:


A Chlamydia trachomatis szexuális úton terjedő baktérium, mely által okozott megbetegedés a nők meddőségét is okozhatja. A baktérium egyes szerotípusai a szem megbetegedését is okozhatják, illetve amennyiben az anya fertőzött, az újszülött szülés során fertőződhet, melynek következménye súlyos tüdőgyulladás illetve szemfertőződés lehet.


A terjedési módjai:


szexuális úton

anyáról gyermekre szülőcsatornán történő áthaladáskor


Klinikai manifesztációk:


Oculogenitalis forma felnőttekben (D-K szerocsoport):

“néma” megbetegedésnek is nevezik, mert a fertőzött nők kb.3/4-ében, a fertőzött férfiaknak pedig kb. felében nem okoz klinikai tüneteket.

Nőkben alhasi fájdalom, vérzés menstruáció közti időszakban, égető érzés vizeletürítéskor, rendellenes folyás, méhnyak nyálkahártya duzzanata, ödémája

kezeletlen C. trachomatis fertőzés esetén nőknél 40%-ban idővel kismedencei gyulladás, PID alakulhat ki (Pelvic inflammatory disease). A gyulladás következtében maradandóan károsodhat a petevezeték, a méh és a környező szövetek. Következményei lehetnek: krónikus medencefájdalom, meddőség, méhen kívüli terhesség, nő a vetélés, koraszülés kockázata.

férfiak esetén okozhat urethritist, mellékhere gyulladást, prostatitist, proctitist, ritkán sterilitást

reactive arthritist okozhat

conjunctivitis okozója lehet

újszülöttekben okozhat: tüdőgyulladást, conjunctivitist,

bizonyos szerotípusai szembetegséget, trachomát okoznak, mely vaksághoz vezethet

bizonyos szerotípusai okozzák a lymphogranuloma venereum (LGV) megbetegedést.


Vizsgálati indikációk:


meddőség okának felderítése

újszülöttek fertőződésének gyanúja esetén IgM pozitivitás diagnosztikus


Vizsgálati módszer:


ELISA (Enzyme-linked Immunosorbent Assay) módszerrel ellenanyag (IgA, IgG, IgM) kimutatás. Az IgG ellenanyag jelenléte utal a korábban lezajlott fertőződésre. Az akut fertőzés igazolásához nem szerológiai vizsgálat a javasolt.


Mintavétel és mintatárolási információk:


vizsgálatkérőlap típusa: mikrobiológiai vizsgálatkérő lap szerológiai vizsgálatokhoz

minta típusa: vér (natív vér, savó vagy plazma)

mintavétel módja: vénapunkció. Ideje: bármikor, nem szükséges éhgyomorra

mintavételi eszköz: natív vérvételi cső

mintatárolás és szállítás: a natív vér hűtőszekrényben 4°C-on 1-2 napig tárolható. A savó 5 napig 4°C-on tárolható, hosszabb ideig -20°C-on fagyasztva tárolandó.


Eredménykiadás módja: elektronikus leletküldés, kérésre postán is.


Vizsgálatot végző laboratórium: Laboratórium Kft. Mikrobiológia Laboratóriumai


Irodalom:


www.cdc.gov/STD/chlamydia


www.chlamydia.hu


Principles and Practice of Infectious Diseases, 6th Edition. 2239-2253. oldal.

2015. jún. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
igen simán átadhatod.. de legalább már a nem kívánt terhességtől nem kell tartanod mivel meddőséget okoz jó eséllyel. na férfi lehet tünetmentes és ha csak téged kezelnek, akkor folyton visszafertőz. remélem megérte, és jó volt az a menet....
2015. jún. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már clamydiám,sajnos akkor én sem a legszűzebben éltem.Át is adtam egy pasinak,akinek tartós kapcsolata gyereke volt,és a neje is elkapta...Nem büszkeségből írom,hanem azért,hogy válaszoljak.Igen,átterjedhet simán.Sőt,sajnos ilyenkor meg kell ejteni a cikis telefonokat az eddigi összes partnernek,közölni,hogy mi a helyzet,ugyanis ha elkapták,életeket tehet tönkre.Ők ugyanis tovább fertőzhetnek.Ha nem kezelik,akkor akár meddőséget is okozhat.
2015. jún. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

#3 köszönöm a jóindulatot, a nők 80%-a tünetmentesen él vele, de csak az a **rva akinél esetleg megjelennek a tünetek.

#1 olvasgatom:)

2015. jún. 8. 07:52
 6/25 anonim ***** válasza:
5: Én írtam a weboldalt.:) Illetve még írom.
2015. jún. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
#4 köszönöm, valószínûleg ez lesz.. csak nem tudtam, mennyire valószínű hogy átadtam, gombás fertőzésem már volt úgy, hogy a partnert nem fertőztem meg
2015. jún. 8. 07:55
 8/25 anonim ***** válasza:

nem, nem sz a k.va akinél tünetek vannak, hanem az, aki párkapcsolat mellett félrekeffent. egyébként az nagy kamu hogy a nők 80%-ánál tünetmentes. mindig van tünete, csak lehet valaki olyan sügér hogy nem veszi észre. de a kedvedért kimásolom ezt a részt a nőgyógyászat tételsoromból


terjedés: urethra, endocervix, méhnyak fertőzése következtében mucopurulens cervicitis alakulhat ki (bő sárgás folyás9

endometritis (pecsételő vérzés)

késői szövődmény a meddőség, méhen kívüli terhesség esélyének többszöröződése

Kezelés:

- intracellulárisan is ható antibiotikummal történik

- kezelési idő hosszabb kórokozó lassú szaporodási ciklusa miatt

2015. jún. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
39%
8: Szerintem ha nem te vagy vele párkapcsolatban, akkor semmi közöd hozzá, hogy ők felvállaltan poligámok, ha meg nem tetszik, lehet vele szakítani.
2015. jún. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

nekem szüzen volt chlamydiám. és a doki mondta (akkor gyereknőgyógyászhoz mentem, 18 alatt voltam), hogy saját praxisából tudja, hogy szűz gyerekek is elkapják.

usziban is terjed, bár hivatalosan nem mondják.

én viszont 100%-ra tudom, hogy szűz voltam, és hogy előtte voltam usziban. csak az uszoda lehetett, mivel semmi más fertőzésveszélynek nem voltam kitéve.

2015. jún. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!