Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem úgy tűnik nektek, mert...

Nem úgy tűnik nektek, mert nekem igen, hogy visszamentünk anyáink, nagyanyáink korába ezzel az intimkehely nevezetű feltörekvő b. aromsággal?

Figyelt kérdés

Az én édesanyám még maga mosta a textíliát, amit menszesz idejére berakott magának. Az intimkelyhet szintén magadnak kell mosni. Azt mondta nekem anyu, hogy megkönnyebbülés volt számára, amikor megjelentek az első eldobható betétek, amik nem áztak át.

Most akkor mi van? Nagyon trendik vagyunk, hogy magunk moshatjuk a cuccot? És hogy figyelhetjük megint, hogy meg ne teljen, mert akkor átázik, kifolyik, stb.?


Bocsi, csak felbosszantott ez az agyatlanság.


2010. febr. 28. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos nyilván ennek nem a "moshatóság" a lényege, hanem az "újrahasználhatóság". Nem kell 2-3 havonta venned egy doboz tampont vagy betétet, hanem megveszed ezt egyszer és használod amíg bírja a strapát.

Én most hallottam róla először, így nem tudom meddig használható. :) de biztos eltart pár hónapig.

A másik fontos előnye, hogy nem okoz toxikus sokk szindrómát (TSS), ami a tamponokra igaz lehet, egyes nők esetében. Ez egy súlyos (akár halálos) betegség, de erről biztos olvastál már a tampon leírásban.

Szóval szerintem ez nem visszafejlődés, hanem előrelépés.

Mondjuknem tűnik épp olcsó módszernek... egyelőre ez szerintem a "luxus kategóriába" tartozik, a különcök számára. :)

2010. febr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ennyi erővel a textilt is újrahasznosították nagyanyáink...

A toxikus sokkról hallottam, éppen ezért, de amúgy sem használok tampont, én a mai jó nedvszívó, eldobható betéttel hasonlítottam össze.

Nem is annyira az eldobhatóság/higiénia! a jó ezekben (persze az is kell, én bele nem nyúlkálnék a saját vérembe sem ilyen szinten), hanem a megbízható nedvszívás, ami ennél a kehelynél pont ugyanaz, mint a textilnél+vattánál: valameddig szívja, aztán izgulhatsz, ha épp nem otthon vagy, hanem pl egy fontos tárgyaláson, kiskosztümben...

2010. febr. 28. 18:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"én bele nem nyúlkálnék a saját vérembe" :)) Ez aranyos. :))

De hisz az a saját véred... a te tested része. :)) Sőt mi több a véred éltet. :)

Na mindegy. Te tudod. :)

Amúgy meg asszem azt írja, hogy 12 órás a nedszívóképessége. És egy betétben kiskosztumben, mondjuk nyári kánikulában... ááá... pokol, a poklok pokla. :D

Szóval annál tuti jobb... és az ember többnyire csak 8 órát dolgozik, szóval utazással, mindennel együtt simán elég, ha este "tisztálkodik" :)

Első válaszadó voltam. :)

2010. febr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ez a termék nem felel meg a te igányeidnek, akkor ne használd. De miért kell azon dühöngeni, hogy létezik? :-O
2010. febr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én jó ötletnek tartom az egészet. Csak azt nem tudom elképzelni, hogy az eltávolítása hogy folyik. Én úgy képzelem el, hogy amikor kiveszed hirtelen kifolyik egy csomó és az illető csupa vér lesz. Meg szerintem ha valakinek több folyása van nem tudja 12 óráig nem cserélni, mert tele lesz. Meg szerintem nem természetes bent tartani azt ami ki akar jönni, de ez már az én saját véleményem.
2010. márc. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem macerás a használata. Tamponcsere helyett, csak kiveszed, kiöblíted a csap alatt és visszateszed. Kb 1 perc plusz idő, talán még annyi sem. Havonta 1x ki kell főzni az kb tíz perc. Nem ömlik ki a vér cserénél, mind benne marad, csak függőlegesen kell tartani.
2010. szept. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ritkábban kell cserélni, mint a tampont. Én azzal voltam úgy, hogy állandóan figyelnem kellett, mikor telik meg. Ez sokkal nyugisabb.
2010. szept. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!